Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
2 posters

    Стаята на Сандър

    Исмаил Колимечков
    Исмаил Колимечков
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Стаята на Сандър Coin10 19
    Ниво : Стаята на Сандър Untitl41
    Статистики :
    Стаята на Сандър Streng10 Сила: 58
    Стаята на Сандър Shield10 Издръжливост: 32
    Стаята на Сандър Brain10 Интелигентност: 72
    Стаята на Сандър Runnin10 Ловкост: 50
    Стаята на Сандър Magic-10 Магия: 44
    Стаята на Сандър Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : Стаята на Сандър PearСтаята на Сандър WatermelonСтаята на Сандър MangoСтаята на Сандър SapphireСтаята на Сандър EmeraldСтаята на Сандър AppleСтаята на Сандър ChocolateСтаята на Сандър CinnamonСтаята на Сандър TomatoСтаята на Сандър CabbageСтаята на Сандър RubyСтаята на Сандър BaconСтаята на Сандър HoneyСтаята на Сандър TuttifruttiСтаята на Сандър Cabbage 

    Стаята на Сандър

    Писане by Исмаил Колимечков Чет Сеп 28, 2023 10:42 am


    *Преместваме с цел да не наспамин всички

    Исмаил се отпусна леко назад при въпроса на Сандър. Беше странно, че сега, в този един миг се почувства по-спокоен и уравновесен откакто огъня беше отнел част от него. 
     - Няма с какво да го сравня. Винаги съм учел тук. Не е имало друга опция за мен. - отвърна спокойно пчеларя и се подпря на ръцете си, изпъвайки гръдния си кош към Сандър, докато не чу приятното изпукване откъм гръбната си, като котка, която се разбуждаше. 
     - Никога? Ти не беше ли ... някакво богаташче? 
     - Ммм, разпитвал си? 
     - Ядосан ли си? 
     - Не особено. Не е някаква тайна, но не е нещо, с което започвам разговора. 
     - И не си Вокил.
     - Да, фамилията му издава твърде много, но аз нямам същите задължения като него. И въпреки това имам задължения. Някой са обвързани с живота ми завинаги. Къде ще уча, какво ще правя с живота си, за кого ще се оженя... Сигурно е смешно богаташче да се оплаква, но нареден живот не е ... - септна се. - Извинявай, не исках да ти казва всичко това. Отегчавам те. 
     -  Не, не наистина. - усмихна се Сандър и усмивката му беше искрена. Без да е крива, без да е насмешлива. 
     - Няма да те лъжа, дойдох тук с идеята да се натискаме. Имаш много сладки устни.
     - Благодаря. Какво промени желанието ти?
     - Нищо, просто май те предпочитам говорещ. Май все пак не искам целувки, а ...
     - Разговор? 
     - Не знам. - а Исмаил обикновенно знаеше какво иска, или по-скоро знаеше какво му е позволено да иска. Разроши немирната си коса. - Мунгав вече ... не ми харесва. Преди това беше само място, място, през което трябва да мина, а сега го мразя. Мразя всичко за този замък, мразя в какво ме превръща, това нормално ли е?

    Лилиян Кардамова, Валда Хелвиг and Дария Воронина харесват този пост.

    Сандър Викторович
    Сандър Викторович
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Стаята на Сандър Coin10 72
    Ниво : Стаята на Сандър Untitl37
    Статистики :
    Стаята на Сандър Streng10 Сила: 8
    Стаята на Сандър Shield10 Издръжливост: 6
    Стаята на Сандър Brain10 Интелигентност: 4
    Стаята на Сандър Runnin10 Ловкост: 6
    Стаята на Сандър Magic-10 Магия: 8
    Стаята на Сандър Clover10 Късмет: 8

    Бобчета : Стаята на Сандър SapphireСтаята на Сандър EmeraldСтаята на Сандър PearСтаята на Сандър SausageСтаята на Сандър Chocolate 

    Re: Стаята на Сандър

    Писане by Сандър Викторович Пет Сеп 29, 2023 12:21 am


    Разбираше много добре какво имаше предвид Исмаил. Ако разговорът се водеше в главата му, най-вероятно щеше да се изсмее сам на себе си. Иронията на живота му бе, че несъзнателно беше заменил един затвор с друг. И, докато в Хогуортс драмите се въртяха около близостта му с Маша, то тук нещата бяха по-мътни и дразнещи от блато с жаби пеещи: „Кекс”.

    - Да, нормално е. – заяви го спокойно, сякаш обсъждаха какво ще е утре времето или как ято грамадни бели патки плануват да отвлекат новата директорка. Хм, това беше добра идея, всъщност.  – Можеше и да е по-зле.
    - Вече е по-зле. – заяви тъмнокосията и поклати глава, сякаш му бе трудно да избере кое бе по-лошо – новият ред или женичките, които го налагаха. – Мразя го.

    -  За мен няма разлика. – сподели русокосията изведнъж. Може би, за да разсея другият от мрачните мисли или просто, защото имаше нужда да го каже.
    - Как така? Едва ли в Хогуортс е било същото?
    - Не, не беше за другите. Само за мен. – беше негов ред да прокара пръсти през косите си. Това беше тъжно признание, но самата истина. Вероятно, това бе причината да не изпитва същите негативни емоции като Колимечков и всички останали. Беше свикнал. – Но, винаги имаш избор дали да позволиш на обстоятелствата да те променят или да се бориш с тях.

    Усмихна се леко и вдигна рамене.
    - Ти какво направи?
    - Тръгнах си или поне се опитах
    . – засмя се. – Но, не е нужно да следваш лошия ми пример. Има по-добри варианти – като да насъскаш стадо кръвожадни жаби срещу вийлите. Ще ти помогна.
    И, не, нямаше предвид само за абсурдната си „идея”.

    Лилиян Кардамова харесва този пост.

    Исмаил Колимечков
    Исмаил Колимечков
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Стаята на Сандър Coin10 19
    Ниво : Стаята на Сандър Untitl41
    Статистики :
    Стаята на Сандър Streng10 Сила: 58
    Стаята на Сандър Shield10 Издръжливост: 32
    Стаята на Сандър Brain10 Интелигентност: 72
    Стаята на Сандър Runnin10 Ловкост: 50
    Стаята на Сандър Magic-10 Магия: 44
    Стаята на Сандър Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : Стаята на Сандър PearСтаята на Сандър WatermelonСтаята на Сандър MangoСтаята на Сандър SapphireСтаята на Сандър EmeraldСтаята на Сандър AppleСтаята на Сандър ChocolateСтаята на Сандър CinnamonСтаята на Сандър TomatoСтаята на Сандър CabbageСтаята на Сандър RubyСтаята на Сандър BaconСтаята на Сандър HoneyСтаята на Сандър TuttifruttiСтаята на Сандър Cabbage 

    Re: Стаята на Сандър

    Писане by Исмаил Колимечков Пет Сеп 29, 2023 10:21 am


    - Сигурно някъде тук имаш добра книга по върпоса? - усмихна се едва едва Исмаил. Разговорът не беше лесен и за Сандър, а? Не го очакваше, но сега докато гледаше нервното движение на Сандър искаше да успокой приятеля си, но как ...
     - О, да, само, че трябва да доставим яйца от Австралия.
     - После да ги отгледаме.
     - Направим малка армия.
     - Да ги назлобим срещу вийлите, за да им пеят жабешки песни по цяла вечер и да не спат.

    Двамата се засмяха, тихо, все едно не се очакваше това да звучи смешно. Спогледаха се, Исмаил за миг почувства една срамежливост. Беше странно, че я чувстваше точно тук, със Сандър. Обикновенно шестокурсника не изпитваше такива емоции, мислеше, че е просто такъв. По-слънчев, по-спокоен, по-усмихнат, но дълбоко вътре знаеше, че не е това. Досега не оставяше обстоятелствата да го променят. А сега какво? Когато те те променяха така или иначе.
     - Поне като завършим ... - започна Сандър.
     - Моят затвор започва тогава. - каза глухо Ис. - Училището ми беше времето да експериментирам. Свободното време. Май и затова не залягах толкова над учебници. Всичко, от което имам нужда вече го знам. 

    Погледът му падна на кубчината книги.
     - Но ти не си като мен. Искаш ли да се измъкнеш от затвора си? 

    Нима съдбата им беше да следват това, което следва? И тогава какво можеш да направиш срещу собствената си съдба? Срещу решенията взети от друг? Какво би казал Вихрен в този момент? A, да, сети се...
    Do not go gentle into that good night,

    Old age should burn and rave at close of day;

    Rage, rage against the dying of the light.


     Така, че ... дали да почне?

    Яна Вълканова, Сандър Викторович and Лилиян Кардамова харесват този пост.

    Сандър Викторович
    Сандър Викторович
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Стаята на Сандър Coin10 72
    Ниво : Стаята на Сандър Untitl37
    Статистики :
    Стаята на Сандър Streng10 Сила: 8
    Стаята на Сандър Shield10 Издръжливост: 6
    Стаята на Сандър Brain10 Интелигентност: 4
    Стаята на Сандър Runnin10 Ловкост: 6
    Стаята на Сандър Magic-10 Магия: 8
    Стаята на Сандър Clover10 Късмет: 8

    Бобчета : Стаята на Сандър SapphireСтаята на Сандър EmeraldСтаята на Сандър PearСтаята на Сандър SausageСтаята на Сандър Chocolate 

    Re: Стаята на Сандър

    Писане by Сандър Викторович Пет Сеп 29, 2023 1:44 pm


    Новият въпрос го свари неподготвен. Беше много по-лесно да се хили като порядъчен идиот и да говори за потенциалното нашествие на кръвожадно-пеещи жаби, отколкото да мисли за бъдещето. С книгите беше лесно – можеше да се пренесе в съвсем различен свят и да си въобразява, че е възможно да съществуват хиляди възможност след училище. Да отиде на гости на влюбена двойка тролове, да живее на палатка в джунглата или да досажда на някоя камила, докато прекосява пустинята...

    Но, дали наистина бе така? Да, не...може би. Не бе сигурен. Имаше едно неизвестно в уравнението му, което упорито отказваше да му даде жадуваната свобода.
    - Да, така е. – потвърди Сандър. Интересно, как Исмаил бе успял да го разбере толкова бързо, а за други хора това бе невъзможно дори след толкова години „приятелство”. – Разбира се, че искам.

    - Тогава какво те спира?  - Ис го погледна и русокосият се взря в чуждите очи.
    Какво го спираше ли? Една пре-изживяна драма и лабиринт, който винаги го отвеждаше до едно и също място.

    - Не знам...не, въщност знам, но... – заля го вълна от емоции. Май тук се опитваше да каже нещо от рода на „не е голяма работа” или „нещата сами ще се оправят”, но осъзна лъжата, още преди да е попаднала на езика му.  -... вероятно сам се спирам.
    - Тогава спри да го правиш.
    - Понякога не е толкова лесно.
    - А, може да е.


    - Не важи ли същото и за теб? Не е задължително да следваш бъдещето, което другите са ти предначертали. – Сандър преглътна и се усмихна леко смутено. – Извинявай, не исках...

    .. да ти се бъркам?

    Лилиян Кардамова харесва този пост.


      В момента е: Чет Май 09, 2024 10:42 pm

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!