Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
3 posters

    ★ Слънчевият коридор

    Разказвачът
    Разказвачът
    Администратор на форума
    Администратор на форума


    ★ Слънчевият коридор

    Писане by Разказвачът Съб Юли 22, 2023 3:32 am


    Custom Image

    Тази година новото ръководство на училището е разделило учениците на две групи: „Редови“ и „Издигнати“. Във групата на „Издигнати“ се включват всички ученици, които имат някакъв вид магическа дарба или поне потенциал да добият такава. В групата на „Редовите“ са всички останали. На пръв поглед Издигнатите имат доста по-ограничен режим от този на Редовите, защото тренират по трима и изпитанията им не се случват наистина, а са само симулации в съзнанието им. Затова Редовите не вярват, когато виждат, че Издигнатите са дори по-уморени от тях, на ръба да се разпаднат след всяка симулация.

    Издигнатите са длъжни да се явят в т.н. „Слънчев коридор“ на върха на Южната кула. Коридорът се нарича така, защото външните стени на всяка от десетте малки стаички са покрити от горе до долу с огромни прозорци, през които струи дневна светлина. В самите стаи няма нищо, с изключение на три възглавници на пода, стъкленица със зеленикава отвара, лъжици и едно рубинено кристално кълбо, което в края на всяка симулация започва да излъчва силна светлина. Според вийлите това сияние означава, че учениците са работили усърдно.

    Издигнатите влизат в стаите по трима заедно с тяхната вийла отговорник. След това биват поканени да изпият по една лъжица от зелената отвара в стъкленицата. Ако откажат, вийлата им прилага заклинанието „Петрификус Тоталус“ (вкочаняващо заклинание) и им дава да пият от отварата. Последната е сладка на вкус и започва да действа след около минута. Учениците заспиват върху възглавниците на пода и се пренасят в общ сън, където ги очаква изпитанието им за деня. Понякога ги нападат опасни същества и трябва да се защитават. Други пъти са принудени да се бият един срещу друг. А има и случаи, когато са подтикнати да си служат с черна магия. Ако имат някакви специални способности, от тях се иска да ги демонстрират (например да прочетат мислите на другарчето си, ако са легилиманти). Симулацията им налага линия на поведение, на която е много трудно (но не и невъзможно) да се противопоставят. Най-ужасното е, че нараняванията по време на симулация причиняват истинска болка.

    Вийлата също пие от отварата, но след като се увери, че учениците са заспали. Така тя контролира симулацията им, макар че учениците не я виждат. Понякога, много рядко, могат само да чуят смеха й или някоя и друга дума.

    След симулацията учениците се чувстват ужасно изтощени. Умората е не само психическа, но и физическа. Не се стига до припадане или някакви сериозни последици, но около час след симулация учениците се чувстват страшно уморени и объркани.

    1. Не забравяйте, че всеки пост Ви носи 1 точка към статистиките или 10 галеона. Нужно е да се отчетете в тази тема (клик)
    2. В описанието по-горе има линкове, от които можете да получите по-добра представа за някои неща. 

      Ела Благоева, Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

      Алцек Шарков
      Алцек Шарков
      Ученик, пети курс, дом "Лъч"
      Ученик, пети курс, дом


      Вид на героя : Човек
      Галеони : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Coin10 50
      Опит : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра 9397b6fb18b28a5d15bd01049cb429ef692b43b0 10 т.
      Ниво : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Untitl37
      Бобчета : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра MangoСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Tomato

      Re: ★ Слънчевият коридор

      Писане by Алцек Шарков Вто Мар 19, 2024 8:25 pm


      @Илиян Георгиев 

      Господин А. Шарков, 

      Уведомяваме Ви, че съгласно комплексната оценка на училищната администрация, включително от Вашата Групова вийла, получавате статус на Издигнат ученик, считано от настоящата учебна година.

      Поздравления!

      С уважение,
      Анастасия Харкова – Главна вийла

      Получих писмото в деня преди началото на учебната година и страшно се зарадвах. Най-после! Причината за радостта ми беше, от една страна, че мразех тренировките в Мелачката, защото заемаха прекалено много от времето ми. Издигнатите ходеха по веднъж в седмицата на симулация, а нас ни караха да се упражняваме с часове всеки ден. От друга страна, досега всичките ми братя бяха попаднали в групата на Издигнатите, а аз – при Редовите. Намирах това за адски несправедливо. Както и очаквах, братята ми го използваха като повод да ми се подиграват: „Ето че за пореден път получаваме доказателство, че не си част от това семейство“, „Щяхме да подадем оплакване, ако те бяха поставили при Издигнатите“ и други подобни глупости. Сега щяха да видят, че не са били прави, макар че никога нямаше да си го признаят.

      На третия ден от учебната година станах и се отправих към Слънчевия коридор. Първата ми симулация щеше да започне от 10:00 ч. Имах настроение, защото се бях наспал. Когато бях редови, трябваше да ставам всеки ден в 7:00 ч. Освен това нямах търпение симулацията да свърши и да разполагам с целия ден, за да си почивам. Щях най-после да започна да чета онези книги за съчковците, които си взех през лятото.

      Слънчевият коридор ми се стори доста странен. Никога не бях влизал тук. Представях си нещо доста по-внушително, а то се оказа обикновен коридор, с още по-обикновени стаи. В тях нямаше нищо, с изключение на няколко възглавници и една голяма колба със зелена отвара.

      Братята ми ми бяха казвали това-онова за симулациите. Твърдяха, че са „гаднички“, но че не са „нещо, с което не могат да се справят“. Аз обаче няколко пъти ги бях виждал след посещенията в Слънчевия коридор и изглеждаха направо смазани, изцедени. Никога не ги бях виждал такива. Независимо от това желанието ми да се присъединя към Издигнатите си остана голямо.

      В почти призната стая влезе едно непознато русо момче. Направи ми впечатление пиърсингът на долната му устна, както и обецата на ухото. Беше по-високо от мен, стройно и ме гледаше с нещо средно между насмешка и любопитство, което ме накара да изпитам ненавист към него още преди да ми е проговорило.
      Кво става, дребен– каза момчето и седна на една от възглавниците. –
      Внимавай как ми говориш– казах през зъби.
      Точно тогава в стаята влезе леля Даная. Бях чувал за нея. Носеха се слухове, че по-лош от нравът й е само дъхът й. Преглътнах и се приготвих за тежки часове.



      Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра 0fe23c7ea8f00f4a1cbf2cc7e6d1f701f4d79bc6

      Ясна Соколова and Юлий Звездинов харесват този пост.

      Илиян Георгиев
      Илиян Георгиев
      Ученик, пети курс, дом "Лъч"
      Ученик, пети курс, дом


      Вид на героя : Човек
      Галеони : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Coin10 2
      Опит : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра 9397b6fb18b28a5d15bd01049cb429ef692b43b0 0 т.
      Ниво : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Untitl37
      Бобчета : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра PearСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра WatermelonСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Chocolate

      Re: ★ Слънчевият коридор

      Писане by Илиян Георгиев Сря Окт 16, 2024 9:33 am


      Къде ли е виждал това момче ?  Изглеждаше му прекалено познато, за да не го е виждал. А и външния му вид се отличаваше прекалено много, за да остане незабележим.  Татусите му, стройния му вид. Приличаше на някой, който току що е излязъл от затвор за непълнолетни ,от колкото на магьосник.  Последвалото влизане на „лейди“ Даная само влоши нещата за русото момче.
      -        Илиян Георгиев  тук ли си ? – бе запитан от Даная.
      -        Да.. да. – Отвърна студено Илиян.
      -        Шарков, ти ?
      -        Д..да. Тук !- отвърна Шарков, леко притеснен.
      Ето от къде му беше познат. Та това беше „любимеца“ на вийлите. Или по точно, личното им кученце. Каквото му наредиха, го правеше без дори да се замисли. Беше издигнат, още от първото „пренасяне“ ,а се говореше ,че е Зоомаг,.  А това е толкова рядка дарба, че само един на много хора би я имал.  Русокосото момче се сепна за момент , след което изгледа Илиян, който бе приседнал отстрани.   Татуирания го изгледа с мъртвешки поглед.  
      -К‘во  си ме зяпнал- попита Шарков ?
      -….  мълчание от Илиян.
      - Няма ли да най-после да ми отговориш , татуирана кратуно такавазахапа още повече Шарков
      Илиян се огледа внимателно.  Той хвърли един поглед към Даная, след което просто замълча за още две- три секунди и  започна бавно да говори на новодошлия :
      -Виж,  ако ще се държиш като малък дрисльо, мисля че пътят ти към редовите е сигурен.
      -Какво ми каза ?
      -Каквото чу ! Знам, че си бил редови, вече ми бе съобщено това. Още като влизах ми вметнаха, че трябва да въведа „новобранец“.  Не ми казаха, че ще бъде малък глезльо като теб.
      Говореше почти като робот, изключително студено. Сякаш.. сякаш нямаше душа.  Малкия Шарков се сепна отново. Той искаше да му отвърне, искаше да му покаже това онова. Ама слуховете за тоя татуиран психопат бяха стигнали и до него. Кой ли знае, какви разрешения са му дали вийлите. Отново, говорим си за тяхното кученце все пак.  Не си говорим за някой си случаен.
      -След като се опознахте, деца. Време е да преминем към забавната част засмя се Даная.

      Пейо Желев, Юлий Звездинов and Катерина Мавродиева харесват този пост.

      Алцек Шарков
      Алцек Шарков
      Ученик, пети курс, дом "Лъч"
      Ученик, пети курс, дом


      Вид на героя : Човек
      Галеони : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Coin10 50
      Опит : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра 9397b6fb18b28a5d15bd01049cb429ef692b43b0 10 т.
      Ниво : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Untitl37
      Бобчета : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра MangoСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Tomato

      Re: ★ Слънчевият коридор

      Писане by Алцек Шарков Чет Окт 17, 2024 9:42 pm


      @Илиян Георгиев 

      Постепенно Алцек осъзна, че се намира в една стая не с друг, а с Лелиното момче. Всички му викаха така, защото беше близък на вийлите и им играеше по свирката. За една година Илиян се бе превърнал от най-проблемния в най-образцовия ученик в „Мунгав“. Или поне такъв беше контрастът между начина, по който гледаше на него ръководството на училището преди и сега. Ако преди постоянните му подигравки, обиди и дори физическа саморазправа с миролюбивите ученици се разглеждаха като тормоз, сега това бяха  „изпитания“ и „възможност“ учениците да се научат да отстояват себе си. Ако преди постоянно го наказваха и му се караха за лошото поведение, сега го хвалеха и го възнаграждаваха за всяка демонстрация на сила. Защо да се бунтува срещу този нов режим, който му носеше толкова много позитиви? Е, наложило се беше да се научи да си затваря устата и да повтаря разни заучени фрази, с които да умилостивява вийлите, но всичко това си струваше в дългосрочен план. Немислимо бе да се върне назад.

      Беше чул братята му да говорят всички тези неща за Илиян. Те не го харесваха. Смятаха, че поведението му е недостойно, защото се оставяше някакви тъпи жени да го командват. Алцек няма друг избор, освен да възприеме същата позиция, въпреки че според него Илиян беше хитър да се възползва по този начин от ситуацията.

      Думите, които татуираното момче изговори в първите няколко секунди след срещата им, бяха на косъм да изкарат Алцек извън кожата му. Позволяваше си да го нарича „дрисльо“, „новобранец“ и да му държи тон, което не можеше да остане безнаказано. С цената на голямо усилие Шарков успя да се сдържи да отвърне пред вийлата. Трябваше да изчака правилният момент. Така го бе учил баща му: „Издебни и тогава нападни“.

      Алцек не изчака вийлата да го подкани, а директно посегна към стъкленицата със зелената отвара. Понечи да си налее от течността в лъжицата, но после се отказа, усмихна се и директно поднесе шишето към гърлото си. Изгълта доста повече от една лъжица, без да се задави. Не знаеше какви можеха да са последиците от това, но искаше да покаже на другото момче, че не го е страх.
      Пий, Лелино момче – каза с подигравателен тон Алцек.
      Не знаеш с кого си имаш работа – отвърна Илиян и също надигна шишето, изливайки една доста голяма част от него в устата си.
      О, чака ни интересна симулация, сигурна съм… – ухили се вийлата, при което белите й зъби се показаха. След това зачака двете момчета да заспят.

      Илиян Георгиев
      Илиян Георгиев
      Ученик, пети курс, дом "Лъч"
      Ученик, пети курс, дом


      Вид на героя : Човек
      Галеони : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Coin10 2
      Опит : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра 9397b6fb18b28a5d15bd01049cb429ef692b43b0 0 т.
      Ниво : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Untitl37
      Бобчета : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра PearСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра WatermelonСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Chocolate

      Re: ★ Слънчевият коридор

      Писане by Илиян Георгиев Пет Окт 18, 2024 10:24 pm


      Лелино момченце ? Малкия дори не знаеше, че си има работа с човек, който ще го застреля на място с магия, ако решеше. А и идея си нямаше за симулациите. Но Илиян вече бе свикнал до такава степен с тях, че ги правеше без умора.  Веднага след като изпиха, Илиян видя дребничкия си нов „приятел“ задрямал на момента. Илиян след около минута застана в удобна за него поза- нямаше да се изгърбва докато „сънува“.  Те се пренесоха в привидно пустинен регион.  Младият „господин“ при отварянето си на „очи“ в симулацията се стресна, падайки на земята. Жегата бе убийствена.  Намираха се сигурно в Сахара, само че мисловно. Усещаше се всяка една капка, която падаше от лицата им. Илиян без да губи време, разсъблече робата си. Той остана гол до кръста, което показа останалите му татуировки. Гигантски череп се показваше на гърбът му. Ръкавите му, също изрисувани, като на едното рамо стърчеше нова татуировки- така наречените „самоански“ ръкави. Магическата татуировка, която не помнеше от къде е и каква е със гълъба стоеше. Не искаше да е маха по някаква причина.  Илиян погледна към ученика, седящ до него. Той все още не можеше да се заеме от първоначалния шок.
                     -К..к..КАКВО ! Какво е това, къде съм !- мъмреше в шок младия магьосник
                     -Симулацията… - каза Илиян със обичайния си роботизиран тон.
                     - Топло е.. жега е. Не знам къде съ..
      Депулсо ! Илиян изстрелва червения лъч към малкия Алцек, който полита във въздуха назад.  Младия магьосник пада по гърба си.  Болката в гърба му е достатъчно голяма, за да не се изправи почти моментално, оставайки две- три минути на земята.  При изправянето си, държейки се за гърба, погледна към Илиян и с вик :
                     -ТИ НОРМАЛЕН ЛИ СИ ! ЩЕШЕ ДА МЕ УБИЕШ!
                     -Това ли ще те убие ? Значи си просто поредния редови боклук. Преценката на вийлите е грешна очевидно- студен тон на Илиян отново.
                     -Ти.. ти ! – пуфтеше Алцек.  Слуховете за теб са верни ! Наистина си просто един татуиран задник.  Скапан бо…
      Илиян дори не оставя Алцек да завърши изречението си. СЕКТУМСЕПРА ! Магията преминава покрай младя Алцек, като одрасква лицето му !  Той не усеща в първия момент, но секудни след това болката започва да става реална. Той изкрещява от болка ,след което се хваща за лицето.
                     -Ще спреш ли да квичиш ?попита го Илиян. Симулациите са съвсем реални неща, болката се усеща.  Всичко се усеща попринцип. Ти с и издигнат. Тази болка трябва да не означава нищо за теб.  Сега си затвори малката уста, за да може  да чуем заданието.
      Малко след секунди се чу гласът на леля Даная, която със задоволство произнесе думите – ДВУБОЙ !  
      Алцек Шарков
      Алцек Шарков
      Ученик, пети курс, дом "Лъч"
      Ученик, пети курс, дом


      Вид на героя : Човек
      Галеони : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Coin10 50
      Опит : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра 9397b6fb18b28a5d15bd01049cb429ef692b43b0 10 т.
      Ниво : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Untitl37
      Бобчета : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра MangoСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Tomato

      Re: ★ Слънчевият коридор

      Писане by Алцек Шарков Нед Окт 20, 2024 10:17 pm


      Когато се събуди, Алцек лежеше по лице в пясъка. Носът му беше забит между песъчинките, а до устата му растеше нещо, което приличаше на смесица между кактус и магарешки бодил. Болеше го врата, сякаш кожата му се бе допряла до нагорещена печка. Той се изправи с усилие, като се подпираше на лактите си. Заслепиха го ярките лъчи, които идваха от слънцето, кацнало абсолютно безоблачното небе. Чувстваше се замаян и дезориентиран. Колко време беше спал? Къде се намираше? Пустинята му отговори с мълчание. Във всички посоки до където стигаше погледа се виждаха само пясъчни дюни и синьо небе, потопени в мараня.

      След малко той забеляза Илиян, който също лежеше на няколко метра в пясъка. Изведнъж той скочи, грабна магическата си пръчка и я насочи към Алцек, който още лежеше на колене и се мъчеше да се осъзнае. Червеният лъч светлина удари по-ниското момче право в гърба. То се стовари отново върху лицето си, а болката се разпространи по цялото му тяло. Чувството беше като от електрически шок. Само след малко обаче дойде още по-силна болка, наподобяваща порязване на сто бръснарски ножчета. Алцек усети как кръвта му започна да шурти и да се пропива в тениската му. Проклятието „Сектусемпра“, разбира се.

      Това не е истинско! Не е истинско, не е истинско…“, повтаряше си наум, докато се мъчеше да се изправи. Чуваше гласът на Илиян някъде над себе си, но откъслечно: „болката… издигнат… уста…“.

      Изведнъж болката спря и Алцек се изправи бързо на краката си, измъквайки магическата пръчка от джоба на панталона си. 
      ДВУБОЙ – разнесе се гласа на вийлата, който сякаш идваше от небето.
      Илиян го нямаше. Или поне Алцек не го виждаше. Но къде можеше да се е скрил? Наоколо имаше само пясък с километри…
      Хамельонизираща магия“, сети се той. Нямаше време за губене, в противен случай щеше да бъде изненадан. Трябваше да си опича акъла (каква ирония, тъй като слънцето вече беше опекло врата му).
      Фумос – прошепна и от пръчката му в миг започна да излиза плътна мъгла, която го обви изцяло. Всичко стана за секунди. Веднага щом видя мъглата, Илиян запрати няколко проклятия, но Алцек вече беше изчезнал. Последният направи хамельонизираща магия и напусна мъглата. 
      Бомбарда! – чу зад себе си и залегна точно навреме, за да избегне удара. Но как го беше открил онзи татуиран ненормалник? Алцек погледна надолу и видя стъпките си в пясъка. Бяха цяла пътечка…

      Следващият удар на Илиян се разби в каменна стена, която изригна от земята. Всъщност се появиха доста стени. Вийлата явно беше решила да разнообрази малко средата. Сега се намираха в огромен каменен лабиринт, който сякаш нямаше край.

      Илиян Георгиев
      Илиян Георгиев
      Ученик, пети курс, дом "Лъч"
      Ученик, пети курс, дом


      Вид на героя : Човек
      Галеони : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Coin10 2
      Опит : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра 9397b6fb18b28a5d15bd01049cb429ef692b43b0 0 т.
      Ниво : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Untitl37
      Бобчета : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра PearСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра WatermelonСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Chocolate

      Re: ★ Слънчевият коридор

      Писане by Илиян Георгиев Нед Окт 20, 2024 11:04 pm


      Изглежда младия Шарков не беше добър в битките. Или поне не толкова, колкото Илиян.  Самия Алцек дори не подозираше, какво чудовище е Илиян в битки тип „Партизанска война“ . Да не казва, че ако битката беше подобна, беше непобедим.  Смяната на обстановката не го притесняваше, даже напротив. Младия „Алцек“ тръгна да бяга из лабиринта. Беше гигантски каменен лабиринт, който беше разлонен на различно коридори, като много от тях бяха Death End. Илиян осъзна, че няма как да го догони. Да разбиваше стените с магия също нямаше да бъде умно решение. Остави младия Шарков да „дръпне“ напред. След което изтънаника от своя страна

      -Фумос- отново мъгла ! Само че в този лабиринт беше далеч по ефективна, защото в това тясно пространство щеше да е доста по-гъста.
      Алцек от своя страна осъзна, че вече е изгубил Илиян зад себе си, но пък осъзна ,че се надигаше мъгла. Ако използва „Дефумос“ щеше просто да се издаде къде е в момента.  А онзи татуирания само това и чакаше, за да го „изяде“ буквално. И все пак, той ползваше проклятия ! ПРОКЛЯТИЯ !  Те са за убиване на хора. Не са за нормални битки. Много често бяха забранени за използване и тяхното „призоваване“ водеше към затвора с еднопосочен билет. Дори не очакваше да използва подобни магии. А Илиян къде ги бе научил ? Те дори не се изучваха в училищата. Поне повечето от тях. Напълно беше обеден поне за  „Сектумсемпра“ . Или беше прекалено малък, да я изучава. В мисленето си и лутането по коридорите, беше забавил темпото. Ослушваше се за всякакъв шум.   Както обикаляше , премина покрай някой задънени коридори.  Нищо не се виждаше в този момент. А Илиян ? Да не би да го бе изгубил. Не се чуваха магии.  
                   
        -Успях да му избягам !- успокои се Шарков. Сега остана само да успея да го откр..

      В този момент, изневиделица, голям черен вълк се хвърли отгоре му. Младия магьосник с последни сили се „отмести“ от мястото. Но  „вълкът“ все пак бе успял да го одраска.  В защита срещу черните изкуства бе учил обаче една магия, проклятие което да му помогне.
                     -Вцепени се ! – изкрещя Шарков.
      Червния лъч полетя към вълка, който обаче умело го избегна, след което отскочи и захапа младия Шарков силно за ръката. Младия магьосник изкрещява от болка.  Какъв е този вълк сега по дяволите ? Вийлите майтап ли си правеха с него ? Илиян ли е го е призовал ? Вълкът поваля Шарков на земята, като замахва с ноктите си и одрасква Шарков по лицето
                     -Д..депулсо !с последни сили !

      Младия магьосник изстрелва вълка, назад, след което успява да побегне отново. Усеща обаче, че черния „вълк“ го е подгонил.
      Алцек Шарков
      Алцек Шарков
      Ученик, пети курс, дом "Лъч"
      Ученик, пети курс, дом


      Вид на героя : Човек
      Галеони : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Coin10 50
      Опит : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра 9397b6fb18b28a5d15bd01049cb429ef692b43b0 10 т.
      Ниво : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Untitl37
      Бобчета : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра MangoСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Tomato

      Re: ★ Слънчевият коридор

      Писане by Алцек Шарков Yesterday at 9:27 pm


      Алцек се опита да събере мислите си. В тази мъгла нищо не виждаше. Не знаеше накъде отива и откъде може да изскочи Илиян. Не можеше да използва „Дефумос“,  защото така щеше да разкрие позицията си в лабиринта. Достатъчно глупави грешки. В главата си виждаше смеещите се лица на братята си и чуваше подигравателните им подмятания: „Бездарник! Знаехме си, че не си истински Шарков!...“. Трябваше да докаже на тях, на вийлата и най-вече на Илиян, че е истински боец.

      Започна да тича с всички сили из виещите се коридори на лабиринта. Стигнеше ли края на мъглата, щеше да знае, че се е измъкнал. Ето, тя вече започваше да се разсейва...

      В този момент го нападна вълкът. Черната му козина беше като погребален покров, а очите му светеха зловещо в мъглата. Дългите му остри нокти се забиха в ръката на Алцек и той усети как кожата му, мускулите, клетките се разкъсаха. Зиналата паст на вълка беше на сантиметри от лицето на момчето, ухаеща на кръв. Собствената му кръв. Болката не можеше да се опише с думи.

      Алцек някак успя да се добере до магическата си пръчка, която бе паднала на земята при сблъсъка с вълка. Първото заклинание, което му дойде на ум, беше „Депулсо“. За щастие, то свърши работа и вълкът бе запратен в стената на лабиринта. Ударът беше като падане на чувал с брашно.

      Какъв е този вълк? Вийлата ли го изпращаше? Или пък Илиян? Последната мисъл накара Алцек да изтръпне. Ако беше вярно, значи противникът му бе много по-силен от очакваното. Дори не си помисли, че Илиян може да е зоомаг. Толкова невероятно беше.

      Докато тичаше в опит да се измъкне от вълка, Алцек успя да прошепне едно лечебно заклинание. Така успя да спре течението на кръвта. Още чувстваше болка, но адреналинът я притъпяваше.

      Мисли, мисли, мисли…В симулацията ти също имаш власт.“ – това бяха думите, които братята на Алцек му бяха споделили. 

      Затова Алцек си представи, че грифонът му Бонд се появява от небето. Звукът от плясъка на криле едва не го накара да се напикае от щастие. Точно навреме за среща с вълка. При вида на животното Бонд нададе пронизителен вик и се спусна напред с разтворени нокти. Сграбчи вълка, при което по козината му се появиха големи кървави ивици. 

      С много мъки Алцек се качи на гърба на грифона и го пришпори, за да излетят. Не трябваше да дават време на вълка да ги спре.

      Косара Вълканова харесва този пост.

      Илиян Георгиев
      Илиян Георгиев
      Ученик, пети курс, дом "Лъч"
      Ученик, пети курс, дом


      Вид на героя : Човек
      Галеони : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Coin10 2
      Опит : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра 9397b6fb18b28a5d15bd01049cb429ef692b43b0 0 т.
      Ниво : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Untitl37
      Бобчета : Слънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра PearСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра WatermelonСлънчев коридор | Българският Хогуортс | Ролева игра Chocolate

      Re: ★ Слънчевият коридор

      Писане by Илиян Георгиев Yesterday at 11:14 pm


      Това беше много болезнено. А този грифон. Илиян дори не очакваше, че този човек има грифон, какво остава този грифон да го нападне.   Илиян се покри в мъглата, след което отново се трансформира в човек. Раните по гърба му бяха съществени. Не беше особено добър в лечебните магии. Даже изобщо не беше добър в лечебните. Но трябваше да пробва поне да спре кървенето, което му бе причинено. След няколко лошо налучквания, успява да направи някаква част от магията, която успява да спре кървенето. Сега оставаше само да намери как да събори дребосъка от грифона, който излетя високо във въздуха с него. Алцек от своя страна най-после се намираше в безопасност.  Знаеше че всичко това е симулация и можеше да си представи нещо , което да лети.  Но се принуди и си представи една метла. Не бе добър летец и това си лечеше от първоначалното му нескопосано отлитане.  Метлата, която си бе представител бе от „бързия“ тип. С други думи, бързо щеше да достигне до тях. Алцек, който галеше грифона си в този момент чу леко жужене зад гърба си . Беше Илиян, който препускаше към него със все сили
                     -ДАВАЙ , ДАВАЙ ! Ще ни настигне ! -крещеше младия Алцек.
      Илиян продължаваше да ги гони. При всяко едно удобно приближаване от своя страна, опитваше да ги събори по някакъв начин. Първия път опита с Конфринго, но без успех.  Птицата направи“ финт“ във въздуха. Последваха от няколко минути гонка. Илиян дори за момент мина пред тях, след един „финт“ на птицата.  Бургазлията вече искрено започва да се изнервя от тази птица. Макар и лицето му да не го показваше.  Скоро обаче се сети за една магия, която би му послужила.  Илиян отново се приближи до птицата, само че този път извика мощно :
                     -ПУЛСУС !
      Жълто кълбо се спусна с бърза скорост към грифона, чиито мускули „отказват“ Животното и младия Шарков политат надолу.  Илиян се спуска веднага след тях. Като хищник, Илиян преследва жертвата си. Дори за момент не отделя поглед от тях. А младия Шарков от своя страната във цялята тази  „екстремна“ ситуация трябваше да мисли бързо.
                     -Хайде.. каква магия беш.. АРЕСТО МОМЕНТУМ !изкрещя Алцек, като магьосника и грифонът му се приземяват точно до “Death End” на лабиринта.  
      Просто чудесно.  Алцек побърза да излекува грифонът си. Дори нямаше време да погледне себе си.  В този момент Илиян вече беше „паркирал“ метлата си. Грифонът бързо се изпречи на пътя на Илиян.  Алцек застана зад него. Звярът крещеше.  Бялата му козина блещеше.  „Зомбито“ се чудеше как да се справи и с тази птица. По едно време, чу в главата си един глас. Не знаеше какъв е. Не знаеше какъв е.  Беше женски. На вийлата ли беше ? На директорката ? Чуваше се само „Убий“.  Мислите му спряха за момент. Мозъка му все едно се изчисти. Той вдигна пръчката си към животното

      -АВАДА КЕДАВРА !


      Зеления  лъч потегли към чудовището, което веднага при контакт с него се свлече на земята.
                     -НЕЕЕЕЕ ! БОНД БОНД ! изкрещя Шарков през сълзи и отиде към грифона си. Ти.. ТИ СИ ЧУДОВИЩЕ.   ЩЕ ТЕ УНИ
       
      БАМ ! Юмрук в лицето на младия Шарков. Последван от ритник в стомаха. Илиян изрита ръката му , в която бе пръчката.  Лицето му скоро посиня, стомаха му започна да го боли от ударите и ритниците на Илиян. Той бе като зомби. Скоро Илиян го хвана за ризата и го повдигна.  Насочи пръчката към главата на младия Алцек и започна:              
                      -Авадаа
      ДОСТАТЪЧНО !


      Чу се един глас от горе. Скоро след това усетиха, как света под краката им пропада. Илиян отвори очи скоро. Вече беше в реалния свят.

      Косара Вълканова харесва този пост.


        В момента е: Сря Окт 23, 2024 3:55 pm

        Присъедини се към нашия Дискорд сървър!