Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
2 posters

    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина]

    Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Coin10 230
    Ниво : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] 1311
    Статистики :
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Streng10 Сила: 74
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Shield10 Издръжливост: 86
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Brain10 Интелигентност: 90
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Runnin10 Ловкост: 90
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Magic-10 Магия: 104
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Clover10 Късмет: 72

    Бобчета : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChocolateМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SausageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BananaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] DiamondМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] EmeraldМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] AppleМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] MangoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] RubyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BlueberryМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PearМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] TomatoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChiliМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SapphireМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BaconМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Cinnamon

    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина]

    Писане by Ина Янакиева Съб Юли 29, 2023 9:47 pm


    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] D438b741c296a97a0f2147dfe8415e5f

    Шопинг приключението на двете момичета продължаваше. След като бяха приключили с магазинчето на отвари и бяха минали през книжарницата, където погледаха едни хубави календари с куидични играчи, Арина задърпа Ина към едно от местата, където сигурно би живяла, ако можеше - магазина за летателни пособия. От витрината ги порещна изкряща реклама на нов модел метла, а вътре имаше включително детски метлички играчки, които се рееха из въздуха и бяха идеални за подарък на невръстни магьосничета, които тепърва бяха проходили, тъй като нормалните моделин е се вдигаха високо от земята. Пък и някои, като Арина, явно си бяха родени с чувството за Куидич. Други като Ина го гледаха отдлаеч и четяха за него. Всеки с проблемите си, тъй де предпочитанията си.
    Тук имаше още по - голям избор от календари с играчи, включително един на който се бяха снимали с различни магически създания. Един здрав русокос тип с усмивка за милиони гушкаше нифлър, друг пък бе позирал до хипогриф. И разбира се един от най - популярните играчи бе застанал до своят грифон. Ина граба нещото, като реши, че това ще бъде част от Коледният подарък на Арина, така и така календара бе за следващата година. Пък тя ,ако иска можеше да си ги залепи и над леглото за по - сладки сънища нощем.
    - Какво взе? - стрелна я Орлова с поглед.
    - Ниищооо... ти хареса ли си нещо?
    - Всичко? Нова метла никога не е излишна.
    - И баба ми казваше така. - каза русокоската с цел да подразни Арина, като имаше предвид нормална метла.
    - Ина, бе! - двете се разсмяха, като вървяха из сравнително празното магазинче, но фенове на куидича винаги имаше.
    - Няма да е зле да взема по нещо за да се подготвя за този лагер дето ми го спомена.
    - Вземи си комплект за поддръжка на метла, винаги е от полза. - заяви Арина гордо, като човек който знаеше всичко за любимият спорт на магщосниците и за метлите.
    - АРИ, ВИЖ! Летящо килимче! - не че Ина не бе виждала такова, просто миналата година бе тактично избегнала да пробва да лети с такова в часовете по летене. Но това беше почти до земята разпънато и се рееше. И различни хора го пробваха. Ина седна отгоре му по турси и подаде ръка на Ари.
    - I can show you the world,Shining, shimmering, splendid,Tell me, princess, now when did,You last let your heart decide?


    @Арина Орлова

    Арина Орлова, Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева and Маришка Боршош харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Coin10 35
    Ниво : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Untitl41
    Статистики :
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Streng10 Сила: 43
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Shield10 Издръжливост: 43
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Brain10 Интелигентност: 45
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Runnin10 Ловкост: 45
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Magic-10 Магия: 52
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] MangoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PearМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] WatermelonМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SapphireМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] EmeraldМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PizzaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SausageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] CabbageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] CheeseМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BlueberryМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] AppleМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BananaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] TuttifruttiМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BaconМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] RubyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] HoneyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChocolateМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChiliМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] DiamondМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Birthday1 

    Re: Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина]

    Писане by Арина Орлова Нед Юли 30, 2023 12:12 pm


    - Хайде, да си вземем летящо килимче! -  плесна с ръце червенокосата, изкарвайки акъла на дружката си. Другото момиче се намръщи първоначално, но след това се разсмя и я перна по къдриците.

    - Какви луди те хванаха отново? – изражението на Ина бе нещо средно между: „Ама аз за кво изпуснах часа миналата година?” и „Мечтите са безплатни, маце! Няма да я бъде тази!”. Все пак, реши да бъде мила и да не изказва реалното си мнение по въпроса. Погледът й бе достатъчно показателен.

    - Миналата година изпусна часа... – бавно започна Арина и дори не си довърши изречението, защото най-нагло бе изблъскана от групички дечурлига, които тичаха към детските метли за ужас на родителите си. Зад тях се поклащаше видимо раздразнен чичко. Мантията му бе небрежно разтворена и се вееше зад него, разкривайки коремче и намачкана риза. С досада измрънка: „Извинете!” и се забърза след диванетата, преди да унищожат целия магазин и да трябва да плаща за щетите.

    - Хаха, ето това беше право в целта!
    - ИНА! Сега си забравих мисълта и ще изпуснеш невероятното приключение, което бях измислила! – не изглеждаше разстроена. Изобщо кой би могъл да изпита негативни чувства в този прекрасен магазин. Харпия бе любимото й място, още от малко момиченце. Янакиева бе напълно права – тук можеше да си премести леглото и да го играе като втори дом.
    - Много забавно! Познавайки те – мисля да пропусна!

    - Да не искаш да кажеш, че ще ми откажеш да прелетим през Средиземно море на килимче или над кулата в Пиза или пък... Статуята на свободата в САЩ!
    - ДА! ДА! ДА! Това би било по-кошмарно и от летенето с метла. Височини, вятър, килимче... идеалната комбинация за бърза смърт!
    – русокосата дори бе прибледняла леко от самата мисъл.
    - Пф, килимчетата са напълно безопасни, а и е толкова романтично...
    - Да ти имам идеята за романтика!


    Ари поклати глава, но не продължи темата. Вместо това започна да посочва към различни пособия за летене и екипировка, която намираше за впечатляваща.
    - Може би, ще ти трябва... това... това... това и о, онова също...и това..
    Ъ, да! Целия магазин!

    Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева and Ина Янакиева харесват този пост.

    Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Coin10 230
    Ниво : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] 1311
    Статистики :
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Streng10 Сила: 74
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Shield10 Издръжливост: 86
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Brain10 Интелигентност: 90
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Runnin10 Ловкост: 90
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Magic-10 Магия: 104
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Clover10 Късмет: 72

    Бобчета : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChocolateМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SausageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BananaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] DiamondМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] EmeraldМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] AppleМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] MangoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] RubyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BlueberryМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PearМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] TomatoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChiliМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SapphireМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BaconМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Cinnamon

    Re: Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина]

    Писане by Ина Янакиева Нед Юли 30, 2023 5:36 pm


    Килимчето имаше чар, визуално. И то само в шарките отгоре му. Самата идея за летене с него и то на едно около светско пътешествие - не, не, не. Особено с Орлова "зад волана" . Как се управляваше такова... дърпаше ли се някъде? Надали бе точно като в "Аладин", но русокоската нямаше намерение и да разбира. Едно бе в закрито пространство и друго .... там навън.
    - Да, да... това и това и онова. Ако решиш да ме спонсорираш и да ми стане шугър мама! - подметна Ина след Арина, която търчеше наоколо като детенце в магазин за бонобни, което вече беше получило своята доза захар.
    - И ТОВА!
    - И онова... - блондинката беше саркастична. Не че не харесваше куидича, харесваше го, но да лети в дъжд не й беше приятно. Въпреки онази полезна магийка да те държи сух. Студа си се усещаше.
    - ИНА, ВИИИЖ! Тениска на любимият ми отбор! Оо, трябва да си я взема.. Но имам ли нужда от нея? Имам подобна.
    - Имаш ли нужда от нея?
    - Затова питам теб!
    - Нямаш нужда от нея, но я искаш... следователно я вземи. 
    - Знаех си,че ще си ми от полза! - и продължи Аринчето да хвърчи наоколо, почти буквално, и да гледа неща. Имаше някакви нови чаши с летящ механизъм, интересно. Различни играчи се сменяха върху тях, пък и сламките им също бяха в различни форми. Някои си приличаха на метли, други пък бяха завъртяни в различни спираловидни форми.
    Погледа на Ина бе привлечен от рафт с обеци и имаше такива във формата на златен снич. Взе две... едните щеше тя да си ги носи, а другите ги сметна към Коледният подарък на Арина.
    - На лагера ще бъде много яко! Ще ти хареса!
    - Не се и съмнявам.
    - Защо звучиш саркастично?
    - Не е саркастично, по - скоро лееекооо притеснено. Все пак... с Куидича започнахме някаква връзка, но тя е леко несигурна, нали разбираш. Все още сме на един начален етап.

    (+10 галеона)

    Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Coin10 35
    Ниво : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Untitl41
    Статистики :
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Streng10 Сила: 43
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Shield10 Издръжливост: 43
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Brain10 Интелигентност: 45
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Runnin10 Ловкост: 45
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Magic-10 Магия: 52
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] MangoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PearМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] WatermelonМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SapphireМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] EmeraldМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PizzaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SausageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] CabbageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] CheeseМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BlueberryМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] AppleМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BananaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] TuttifruttiМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BaconМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] RubyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] HoneyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChocolateМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChiliМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] DiamondМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Birthday1 

    Re: Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина]

    Писане by Арина Орлова Нед Юли 30, 2023 7:26 pm


    Арина напълно разбираше, че не всеки се възхищаваше и припадаше толкова силно по куидича, колкото тя. Всъщност, връзката й с този спорт още от ранните години бе изградена на основата на инат. Обикновено хората разбираха неща като: „Не пипай тази метла!”, „Летенето не е за малки деца!” и „АРИНААА, не се засилвай от втория етаж с метлата!”.

    Всички тези забрани преминаха бързо като пролетен дъжд и се разичатаха като: „ДАВАЙ! Използвай шапката на съседката за куофъл!” или „Прекрасна идея е да преследваш кучето на брат си! Това е злия гончия на противниковия отбор! Дръж го!”.

    Та, макар и сивата снобска обстановка, дните в Орлови бяха весели, когато малката Ари се развихреше и започнеше да забърква ягодовата глазура за тортата.
    - Височините още те притесняват. – отбеляза червенокосата и прехапа долната си устна. Помнеше, че миналите години приятелката й бе изпитвала същински ужас да се качи на метла, но някак си бе успяла да преодолее страха си. Това я правеше особено страхотна!

    - Малко. Не е като едно време. – потвърди Ина и започна да връща част от всички принадлежности за метла, които й бяха набутани в ръцете.
    - Може би трябва да пробваш нещо нестандартно.
    - Не, моля ти се! Не ми давай повече идеи! От усмивката ти знам, че няма да ги харесам!

    - Пф, още не си чула...
    – не се впечатли от забраната и продължи ентусиазирано – Пробвала ли си да летиш със завързани очи. Тъй де, да се слееш с метлата във въздуха.
    - Определено. Най-ужасната идея, която си ми давала! – Янакиева изглеждаше напълно обедена в това твърдение.

    - АЗ сам се опитвам да помогна! Добре, значи ще ти вземем най-нужното за лагера! Въпреки че си мисля, че очилата за нощно виждане са готина придобивка.

    Какво общо едното с другото, само Ари си знаеше.


    1 точка ловкост.

    Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева and Ина Янакиева харесват този пост.

    Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Coin10 230
    Ниво : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] 1311
    Статистики :
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Streng10 Сила: 74
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Shield10 Издръжливост: 86
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Brain10 Интелигентност: 90
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Runnin10 Ловкост: 90
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Magic-10 Магия: 104
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Clover10 Късмет: 72

    Бобчета : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChocolateМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SausageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BananaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] DiamondМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] EmeraldМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] AppleМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] MangoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] RubyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BlueberryМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PearМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] TomatoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChiliМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SapphireМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BaconМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Cinnamon

    Re: Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина]

    Писане by Ина Янакиева Нед Юли 30, 2023 11:24 pm


    - И вечер ли ще летим? - попита Ина объркана. Знаеше,че понякога мачовете продължават с часове, с дни, че и месеци. В един такъв случай и тези очила щяха да са й полезни, но се съмняваше в лагера да имат такива упражнения. Та на какъв лагер реално отиваше... за про играчи и бъдещи куидични легенди или любители? Май трябваше да пита това Орлова, преди да се бе съгласила. Е, твърде късно беше сега!
    - Понякога се случва. Ако никой от търсачите не хване снича. Но е забавно. И красиво! Звездите са красиви-
    - Ари аз звездите и от земята мога да ги гледам. - прекъсна я Ина и се засмя, след коет о я прегърна, защото Ари започваше да гледа леко тъжно, като изгубено кученце. - Както казах... вече се разбирам по - добре с летенето, но никога не бих се качила на метла със затворени очи. 
    - Ще е забавноооо.
    - Може би догодина. Може би. - Нямаше шанс. Никакъв. Може би, ако няко й опреше пръчка в главата със заплаха за непростимо проклятие щеше да го направи. Но пък чак такива откачалки не познаваше, дори Арина не би го направила.. най - вероятно.
    - Давай да направим още една последна обиколка на магазина и да си харесваме по нещо, че искам да седна някъде и да пия нещо.
    - Нещо е много обширно понятие, Ина! - Ари й смигна закачливо и грабна част от нещата, които Ина тъкмо прилежно бе върнала на местата им по рафтовете. Тези двете бяха един хаос щом станеше дума  за шопинг. Надали имаше нормален човек да се съгласи да върши този вид дейност с тях.
    - Ми става ми топло вече! Висим по магазините от часове! И почти нищо не сме взели
    - И това му е чара, не плащаш за гледане... А си харесваш неща, които да си вземеш в бъдеще. И всъщност взехме доста неща... поне портмонето ми се усеща с килограм по - леко.
    - За разлика от торбите и чантата ми. - изкикоти се русокоската.
    - Напълно логично, ако питаш мен. Сега подръж това за малко! - и бум, всичко което Орлова бе наумила да си купи бе отново стоварено в ръцете на Ина. Защо имаше два комплекта книги "История на Куидича" ... тя не си ли беше купила това и миналата година? Ахх, лимитирано издание! 
    - Ще ме довършиш! 
    - Каза ли нещо? - Орлова я погледна, почти покатерена на рафт.
    - А не, нищо!
    - Така си и мислех.

    Арина Орлова, Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Coin10 35
    Ниво : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Untitl41
    Статистики :
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Streng10 Сила: 43
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Shield10 Издръжливост: 43
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Brain10 Интелигентност: 45
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Runnin10 Ловкост: 45
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Magic-10 Магия: 52
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] MangoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PearМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] WatermelonМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SapphireМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] EmeraldМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PizzaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SausageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] CabbageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] CheeseМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BlueberryМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] AppleМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BananaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] TuttifruttiМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BaconМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] RubyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] HoneyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChocolateМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChiliМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] DiamondМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Birthday1 

    Re: Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина]

    Писане by Арина Орлова Пон Юли 31, 2023 12:03 am


    Не можеше да отрече – Ина се оказа незаменима асистенка при пазаруването в Харпия. Почти не мрънкаше, когато Арина за пореден път добаваше още нещо ненужно в ръцете й. Така например се бе сдобила с ТРИ комплекта за полиране на дръжката на метлата.

    Ари не беше вманиачена. Изобщо. Вярваше, че всеки професионалист трябва да е подготвен за всякакви ситуации – протест на митническите служители, бунт на талъсъмите, нашествия на зомбита в замъка, свърхпопулация на еднорози... Какво щеше да прави, ако някоя магическа твар се намърдаше в спалнята и й откраднеше куидичната екипировка?
    Затова следваше едни прост принцип – взимай по ТРИ от всичко. Така винаги щеше да е подготвена.

    - Арина не разбирам защо купуваш толкова комплекти за поддръжка на метла. – тихият гласец на другото момиче се извисяваше над купчината с покупки. – Нали не си пропуснала да ми кажеш нещо важно? Например, че ще си правиш собствен отбор.

    - Хах, много смешно, Ина! За да се осново нов отбор трябва да се отиде в Министерството... – последва пет минутно обяснение с процедурата. Червенокосота все пак я бе проучила в първите си години в Мунгав. – А и трябва да имам пари, за да плащам на играчите.
    - Всичко разбрах! – т.е нямаше никаква представа какво й беше обяснила Орлова.

    - Няма значение. Нали знаеш – по-добре да си подготвен за всичко!
    - И какво може да се случи на този лагер, Ари? Нали е ученически лагер не оцеляване в дивата джунгла.
    - Кхъм. Кой знае.
    - Какво ще рече: „Кой знае??”.
    – русокосата звучеше леко паникьосано. – Кажи ми, че няма да ме забуташ в някоя дупка цяла седмица.
    - Спокойноооо, ще бъде невероятно. Пък и в брушурата пише всичко!

    Аха, в брошурата, която Янакиева така и не си направи труда да разгледа.

    Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева and Ина Янакиева харесват този пост.

    Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Coin10 230
    Ниво : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] 1311
    Статистики :
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Streng10 Сила: 74
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Shield10 Издръжливост: 86
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Brain10 Интелигентност: 90
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Runnin10 Ловкост: 90
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Magic-10 Магия: 104
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Clover10 Късмет: 72

    Бобчета : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChocolateМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SausageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BananaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] DiamondМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] EmeraldМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] AppleМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] MangoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] RubyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BlueberryМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PearМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] TomatoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChiliМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SapphireМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BaconМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Cinnamon

    Re: Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина]

    Писане by Ина Янакиева Пон Юли 31, 2023 11:00 pm


    - Брошурата от която ти така тактично ме разсея, когато ми я пробута у вас. - изрече с доза съмнение Ина и присви очи срещу Арина. Колко удобно, че те не можеха да се видях от растящата купчина кутии в ръцете на блондинката. Ако някой някога искаше тренировка за бицепси и като цяло за ръце, просто трябваше да върви след Орлова на шопинг. То си бе добро и за краката реално.
    - Че какво пък може да е толкова лошо на един лагер? Не бъде драматична, Ина!
    - Да де, какво пък може.. Летене нощем, полиране на 200 метли, спане в някое блато.
    - Хаха, ще ти се иска да е блато.
    - Каквоо?
    - Не бе, нищо! - Орлова се усмихна дяволито. Играеше си с нея нали? Къде беше брошурата... трябваше да я погледне. Трябваше да види в какво се бе забъркала. 
    - ДРЪЖ! - чиста заповед, което рядко идваше от Ина. Арина се подчии, развеселена от случващото се.

    Ина отвори малката си чантичка и надникна вътре.. тц, нямаше да стане по тоя начин. Бръкна и започна да опипва за да намери брошурата. Скицници, моливи, четка за коса, орехи. Пакет с бадеми, пакет с бисквити с розово сладко, химикалка, мастило и перо... къде бе брошурата.
    - Ари, няма я! 
    - Няма я главата ти. Дай на мен! - Арина, ако можеше да влезе цялата в чантата щеше да го направи. Нейният метод обаче бе друг. След като бе върнала всичките 50 комплекта за почистване на метла на Ина, бе започнала да вади и съдържанието на чантата. Нямаше да е изненада да извади някой препарат за пране като по мъгълските реклами, че може би и цяла пералня.
    - Ето го! Кудиичен лагер. НИКАКВИ УДОБСТВА. - заяви го с такава гордост, че на Ина й се дорева. Какво значеше никакви удобства...без легло? Без тоалетна? БЕЗ ДУШ? - Знаеш ли.. тея непромокаемите горнища ще ни бъдат от ползва.
    Съвсем сериозно една сълзичка се бе появила в едното око на Янакиева. Кака така без душ!? 

    (+10 галеона)

    Арина Орлова, Ела Благоева, Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Coin10 35
    Ниво : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Untitl41
    Статистики :
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Streng10 Сила: 43
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Shield10 Издръжливост: 43
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Brain10 Интелигентност: 45
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Runnin10 Ловкост: 45
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Magic-10 Магия: 52
    Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] MangoМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PearМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] WatermelonМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SapphireМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] EmeraldМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] PizzaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] SausageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] CabbageМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] CheeseМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BlueberryМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] AppleМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BananaМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] TuttifruttiМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] BaconМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] RubyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] HoneyМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChocolateМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] ChiliМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] DiamondМагазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина] Birthday1 

    Re: Магазин за летателни пособия „Харпия“ [Ари и Ина]

    Писане by Арина Орлова Вто Авг 01, 2023 4:10 pm


    Ари остави брушурата настрани на един щанд и внимателно прибра принадлежностите за рисуване, а след това припрано набута всичко останало в чантата. Не се справи особено добре. Четката за коса се подаваше от единия край, а в другия се виждаше нещо розово, което поразително много приличаше на плюшена топка.

    Намръщи устни и въздъхна. Ина явно имаше някаква супер сила, защото винаги успяваше да навре в малкото чанте всевъзможни неща.  Орлова, от друга страна, просто се отказваше и взимаше втора, трета...пета торба.

    - Спокойно, взела съм непромокаеми горнища...дрехи. Няма нужда да си купуваш. – червенокосата определено се бе презапасила с всевъзможни и странни неща за лагера. В някой от куфарите й дори имаше джезве, кифрит кибрит – странни мъгълски клечки за палене на огън, ловен рог и  подобни полезни нещица.

    - Благодаря...предполагам. – русото момиче все още не изглеждаше особено щастлива. Арина, побърза да си вземе покупките и да изприпка до касата, за да ги стовари там. Не искаше да рискува някой друг да й ги задигне.
    - Звучи невероятно, нали? – продължаваше да сияе, докато отсрещния поглед бе нещо средно между – „О, по дяволите! В какво ме забърка?” и „Късно ли е да отлетя до Африка?”.

    - Наистина ли няма да има ДУШ?? Това ми звучи нечовешко...
    - Може би ще има течаща вода...
    - КАК ТАКА МОЖЕ БИ??
    - Ами, миналата година бе в 5 звезден курорт. Май споменах, че всяка година променят локацията и темата. Таз годишната е: „Оцелей, ако ти стиска!”. Гениално!


    - Арина Орлова! – Янакиева изглеждаше леко позеленяла. – Ще те убия! Кълна се, че ако попадна лице в лице с диво животно – ще го отнесеш.
    - О, спокойно бе, Инче! Всичко ще бъде наред.


    Вече се бе уморила от този разговор, затова побърза да отиде да си плати хилядите покупки. Кисията й с галеони видимо бе олекнала, когато двете момичета излязоха от Харпия и се запътиха с хиляди чанти, обратно към имението Орлови.


    +

    Комплект за поддръжка на метла. Пакет, в който се включва лак за полиране на дръжка на метла, ножици за подрязване на клонки и паста за смазване на металния обков.
    Цена: 18, галеона, бонус: 2 т. Издръжливост

    Завършено

    Ела Благоева, Маришка Боршош and Ина Янакиева харесват този пост.


      В момента е: Пон Май 20, 2024 4:20 am

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!