Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
+8
Люба Бюлбулева
Вихрен Вокил
Сандър Викторович
Варвара Симеонова
Юлий Звездинов
Зинаида Кражова
Ина Янакиева
Небесна Звездинова
12 posters

    Излетът на Южен Вятър

    Небесна Звездинова
    Небесна Звездинова
    Преподавател по Билкология, ръководител на дом „Южен вятър”
    Преподавател по Билкология, ръководител на дом „Южен вятър”


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 50
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl37
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 8
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 2
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 2
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 4
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 6

    Излетът на Южен Вятър

    Писане by Небесна Звездинова Пет Авг 04, 2023 12:16 pm


    First topic message reminder :

    Бях изненадана, не само че ме взеха за преподавател в Мунгав, но ми и повериха и ръководството на Южен Вятър. След всичко, което видях да се случва в училището, може би беше добре, че ми повериха този пост. Не можех да гледам как децата се носеха из коридорите като сомнамбули, с блуждаещи и уморени очи и усмивките бяха изчезнали от лицата им, но най много ме болеше като видях Юлий днес в часа ми Билкобилогия. Той беше измършавял, косата му беше рошава като на плашило и погледа му беше угаснал, но все пак ми се усмихна искрено и ми помаха с ръка. Не успях да говоря с него, защото вийла Анастасия, може би една от най-лошите ме следеше изкъсо. Бях също шокирана как заглушаваха деца и ги държаха с главата надолу при най-малкото провидение. 
    Не съжалявах, че дойдох в училището, това беше моята съдба. Докато бях тука щях да се опитам да направя живота на децата по добър. Не на всички, но поне на някои. 


    Няколко дена по късно успях да изпрося излет с учениците на Южен вятър, с под претекст, че трябва да опознаят новия си ръководител. Разбира се имаше условие да отидем на излет в Призрачния лес и да бъдем придружени от три вийли. Но дори и Призрачния лес да не беше най-приятното място от моите спомени в училището и да бъдем надзиравани от “моите сестри”, беше по добре, отколкото децата да участват да извънредните уроци. Случайно бях срещнала Ирина, моя стара приятелка в Болничното отделение и тя ми разказа за нараняванията, които получаваха децата. 


    Рано сутринта нахлух в Общата стая на Южен вятър, още преди да започнат уроците и закуската. Не исках да чакам дни, за да се подготвим за излета, за да не би да се отметне управата. Имаше няколко деца и веднага разпознах Рея и Зинаида (бях се постарала последните дни да науча имената на всички си поверени).

    - Съберете, всички тук долу, днес и утре няма да имате уроци. Всички ученици от Южен Вятър, ще дойдат с мен на излет.

    Видях как лицата на момичета светнаха, въпреки че Рея се опита да го прикрие с обичайната си намусена физиономия. След около половин час повечето деца се бяха събрали, но някои ми липсваха. Щях да проверя сама какво става.
    Първо отидох в стаята на момичета и намерих Косара да лежи в леглото си.
    - Не си ли добре? - попитах загрижено момичето. 
    - Да, малко ми е лошо, но много искам да дойда - каза тя скимтяща от болка. 
    - Ирина ще е с нас, тя може да ти даде нещо за болките, но ако решиш да останеш, ще ти напиша извинителна бележка, че не си добре и ще може да пропуснеш уроците.




    Следващата стая беше на по-големите ученички и в стаята заварих една шестокурсничка, която изглеждаше все едно е излязла от корицата на модно списание. Бях шокирана как си представяше, че ще ходи из шубраците на дванадесет сантиметров ток. 
    - Не може да дойдеш така облечена, Варвара - казах меко аз. 
    - Не си представяш, че ще дойда на вашето излетче с някакви други дрехи, нали? - изсумтя момичето. 


    Другата стая, която посетих, беше на момчетата. Когато я отворих, усмихнат ме посрещна Юлий. Той, Вихрен и Жан бяха готови, но техния съквартирант Сандър не беше промръднал от леглото си, нито беше стегнал багажи.
    - Няма ли да идваш с нас? - попитах момчето. 
    Бях забеляза, че е доста затворен или просто се искаше да скрие нещо. Но определено малко социални контакти със съучениците на дома му, ще му дойдат добре.
    - Нямам желание - отвърна то. 
    - Вместо да стоиш тук и да се цупиш, може да дойдеш на малко приключение с нас. Какво ще кажеш? - казах майчински аз.



    След като обиколих стаите слезнах пак в Общата и зачаках цялата група да се събере. 

    - И ето го план - каза силно аз, за да ме чуят всички. - Тръгваме след закуска. Ще ви покажа няколко редки растения, които обичат по студеното време и разбира се магическите животни в Призрачния лес. Не се отделяйте много от групата, че има караконджоли из гората, а други още по неприятни животни. Като стигнем реката, ще опънем палатките и ще се съберем около лагерния огън и утре се прибираме.


    ____________________________________________________________
    @Юлий Звездинов @Ина Янакиева @Вихрен Вокил @Ирина Борякова @Зинаида Кражова @Рея Папандреус @Сандър Викторович @Варвара Симеонова @Косара Вълканова @Жан Ставракиев Ако съм забравила някой да се включи

    Яна Вълканова, Ясна Соколова, Вихрен Вокил, Люба Бюлбулева, Рея Папандреус, Сандър Викторович, Ина Янакиева and харесват този пост.

    Зинаида Кражова
    Зинаида Кражова
    Ученик, четвърти курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 151
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl42
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 30
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 28
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 28
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 30
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 32
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 32

    Бобчета : Излетът на Южен Вятър - Page 2 SapphireИзлетът на Южен Вятър - Page 2 AppleИзлетът на Южен Вятър - Page 2 CabbageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 MangoИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SausageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 EmeraldИзлетът на Южен Вятър - Page 2 PizzaИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BaconИзлетът на Южен Вятър - Page 2 PearИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BananaИзлетът на Южен Вятър - Page 2 ChiliИзлетът на Южен Вятър - Page 2 Ruby

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Зинаида Кражова Чет Сеп 07, 2023 4:17 pm


    Рея се поколеба. Не й се слизаше. Не го усещаше… Зина се материализира пред нея.
    -От кога следваш правилата? Ела!- каза белокоската.
    Хвана съквартирантката си за ръката и я задърпа в пещерата, но внимателно. Скалата беше отвесна и малко опасна. Стигнаха дъното безопасно и там завариха младата вийла.
    -А, слезе най-накрая! Виж!- каза Люба сочеща към нещо.
    Папндреус се вгледа – гъба. Гъба като многото наоколо. Или не точно същата? Лилаво-розова на цвят с нещо като бодли? Странна гъба. Приближи се по-напред, но приятелката й я спря:
    -Не, ще го уплашиш и ще си вадим тръни до завършването!
    -Какво е това нещо?
    -Люба каза, че е клаксонова буца*.
    -Какво?!- не скри объркването и почудата си гъркинята.
    -По-известно като хорклъмп,- ухили се севернячката.- Малката гадинка ми яде гъбите.
    -Ама то не е ли гъба?- включи се Зина.
    -Не, създание е. Така се прие лесно. А ако го приближиш изстрелва иглички като от кактус.
    -Ауууу…- възмутиха се двете момичета от Южен вятър.
    -Дааа, ау е. Хайде, да го вземем с нас!
    -Ще правим номера?
    -Ще правим пакости!
    -Хайде, просто да се върнем при Небесна. И без това ни търси.
    Кражова се обърна към съдомничката си, не й беше присъщо да реагира така. Забеляза, че не се чувства комфортно, личеше й. Като никога, малката избра да не прави бели, а да… помогне? Дали беше помощ?
    -Рея е права. Може би утре?
    -Оф, ама че сте и двете! Хубаво.
    Бавно и полека тричките взеха да се изкачват нагоре и не след дълго се намираха в лагера, където Вихрен точно се канеше да запали една купчина дърва. Една прекалено голяма купчина. Клада ли щяха да правят?




    *Клаксонова буца (Horklump) -> клик

    Вихрен Вокил, Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева and Ина Янакиева харесват този пост.

    Вихрен Вокил
    Вихрен Вокил
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 111
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl42
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 42
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 26
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 42
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 32
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 42
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 38

    Бобчета : Излетът на Южен Вятър - Page 2 MangoИзлетът на Южен Вятър - Page 2 TomatoИзлетът на Южен Вятър - Page 2 AppleИзлетът на Южен Вятър - Page 2 EmeraldИзлетът на Южен Вятър - Page 2 CinnamonИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SapphireИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BlueberryИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SausageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 RubyИзлетът на Южен Вятър - Page 2 PearИзлетът на Южен Вятър - Page 2 CabbageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 PizzaИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BaconИзлетът на Южен Вятър - Page 2 ChiliИзлетът на Южен Вятър - Page 2 ChocolateИзлетът на Южен Вятър - Page 2 TuttifruttiИзлетът на Южен Вятър - Page 2 Diamond

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Вихрен Вокил Чет Сеп 07, 2023 9:34 pm


    Де да можеше да е клада!
    Макар да се доближаваше заплашително размерите ѝ. Но вече не живееха в средновековието и не беше редно да изгарят вещиците по този брутално жесток начин, въпреки ужасите и мъченията, на които ги подлагаха те и рисковете за живота им, които бяха принудени да изтърпяват всеки проклет ден в този още по-проклет замък. Затова Вихрен щеше да се възползва от всяка възможност, която му се удадеше, за да причини на вийлите нещо поне приближаващо се изживяното от него и приятелите му. Сенките под очите върху пребледнелите лица на Зина и Рея единствено засилиха решимостта му.
     
    Бе виждал големият огън, който палят мъгълите в края на лятото в покрайнините на Жеравна,  бе наблюдавал танците им около него,  знаеше колко далеч достига топлинната вълна на пламъците. Можеше да предположи, че ще държи вийлите достатъчно настрана, за да не им дишат във вратовете и да имат поне малко свобода и спокойствие, въпреки присъствието им.
    - Вихрене, изчакай малко! -  сякаш от нищото Небесна се бе появила до  него в здрачаващата се гора.
    - Защо? -  нямаше търпение да види лицата на русокосите жени, които бяха прикрепени към тях.
    -  За да се съберат всички! -  усмихна се мило жената, а всичко, за което Вихрен можеше да мисли, бе колко много прилича усмивката ѝ на тази на Юлий.  Догадките му вероятно щяха да се окажат верни, само ако имаше възможност да говори с нея, за да я попита какъв е планът ѝ или поне с второкурсника, но тук май нямаше да му се удаде шанс да се срещне с никого от тях насаме.
    - Може и да не съм най-добрия магьосник в училището, но едно заклинание за огън мога да направя и сам -  изтъкна факти, които може би бяха познати на жената, а може би не.
    -   Не става въпрос за възможности -  продължи Небесна, докато с ръка даваше знак на всички да се съберат около камарата със сухи дърва.
    - А за какво? -  не се отказваше да недоволства за отнетото му удоволствие червенокосият, но пръстите на Ина, които  в този момент се преплетоха в неговите, сякаш намалиха негодуванието му.
    -  За групово занимание  сплотяване на Дома -  отвърна новата им ръководителка. -  Всички ли са тук? Да? Добре? -  все пак се огледа да не би някой да липсва. -  Хайде насочете пръчките към огъня. Броя до три и заедно го палим. Едно, две, три!
     Десетките малки светлинки се изстреляха от пръчките на  учениците и се насочиха към камарата с разпалки, за да ги възпламенят.
     
    Колкото по-голям е огънят, толкова по-далеч ще е вийлата, промърмори си под нос.
    - Дръвник! -  почти изсъска Рея, преминавайки покрай него, докато вървеше след Люба.


    О, Перун да го порази, дано! И Люба е вийла.
     Бе забравил този факт.

    Юлий Звездинов, Ина Янакиева, Зинаида Кражова and Атсу Оттах харесват този пост.

    Люба Бюлбулева
    Люба Бюлбулева
    Ученик, шести курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 256
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl41
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 52
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 46
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 52
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 52
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 60
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 44

    Бобчета : Излетът на Южен Вятър - Page 2 TomatoИзлетът на Южен Вятър - Page 2 CabbageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BananaИзлетът на Южен Вятър - Page 2 PizzaИзлетът на Южен Вятър - Page 2 HoneyИзлетът на Южен Вятър - Page 2 AppleИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SapphireИзлетът на Южен Вятър - Page 2 PearИзлетът на Южен Вятър - Page 2 WatermelonИзлетът на Южен Вятър - Page 2 EmeraldИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SausageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BlueberryИзлетът на Южен Вятър - Page 2 CheeseИзлетът на Южен Вятър - Page 2 ChiliИзлетът на Южен Вятър - Page 2 MangoИзлетът на Южен Вятър - Page 2 TuttifruttiИзлетът на Южен Вятър - Page 2 CinnamonИзлетът на Южен Вятър - Page 2 RubyИзлетът на Южен Вятър - Page 2 ChocolateИзлетът на Южен Вятър - Page 2 Diamond

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Люба Бюлбулева Съб Сеп 09, 2023 4:59 pm


    Забеляза, че двете вийли придружителки се бяха дръпнали от кладата на момчетата.
    Тръгна да се намества при Вих.
    И преди да се усети, какво промърморва момчето и защо всъщност вийлите се дърпат, пламъците се извисиха.

    Люба замръзна.

    Пламъците си стояха, където им беше мястото, но за нея сякаш я обградиха и погълнаха като горски пожар след суша, но това, което наистина смрази до дъното на костите душата й бяха очите, които видя в огъня. Огромни. Черни. Поглъщащи. Познаваше ги. И същевременно не ги беше виждала никога през живота си. Пукота и пламъчетата на пожара се извисиха и сякаш изрисуваха змиевидна форма. 
    Никога не я беше виждала.
    И все пак й беше толкова... толкова позната. Сякаш беше на ръба на спомените й. И същевременно там нямаше нищо освен страх. Огромни, черни очи, змиевидна фигура. Пожар. Писъци.

    Не.

    Нямаше писъци.

    Това не е там, където и да беше това там.

    За момент се осъзна, колкото да види, че пламъците не се бяха променили. Беше си най обикновена клада. Но защо изпитваше такъв неимоверен ужас към нея? Чу нечий глас да обяснява нещо. Рея ли беше или Зина? Опитваха се да обяснят страха й. Да замажат положението. Отдръпна се. За нея? Отдалечи се забързано. Пожарът на фестивала? Може би ако се върнеше в пещерата.. Травма? Не беше сигурна, кой точно обясняваше и какво, но беше благодарна.

    Когато беше вече далеч от кладата успя да отдъхне.

    Това, което видя в огъня.... приличаше на змей? Но тя не беше виждала толкова голям змей. Нямаше как да го познае?

    Арина Орлова, Вихрен Вокил, Юлий Звездинов, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Рея Папандреус
    Рея Папандреус
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 105
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl40
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 26
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 24
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 22
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 18
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 42
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : Излетът на Южен Вятър - Page 2 SapphireИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BaconИзлетът на Южен Вятър - Page 2 AppleИзлетът на Южен Вятър - Page 2 ChocolateИзлетът на Южен Вятър - Page 2 Emerald 

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Рея Папандреус Нед Сеп 10, 2023 6:28 pm


    Рея сграбчи ръката на Люба преди да се хвърли в един храст. Очите ѝ бяха разширени и няколко капки пот се стичаха по челото ѝ. Беше успяла да запази самообладание, но по реакциите на останалите вийли, гъркинята очакваше и нейната приятелка да иска да избяга просто.
    - Ела, ще седнем малко по-далеч, а ВИХРЕН, ще поотслаби огъня, НАЛИ?!

    Момичето бутна своята руса приятелка към един камък, за да седне за момент. Сенки играеха по лицата и на двете.

    "Пак се прави на интересна, а?"

    Папандреус си пое дълбоко въздух, бавно разкарвайки тъпата мисъл от главата си. Ако я оставаше да довърши каквото имаше да казва, щеше да хвърли с главата надолу тъмнокосата в една вихрушка от параноя, от която в момента нямаше нужда.
    Не, че по принцип имаше, но понякога бе някак ... приятно да имаш по някоя тъмна мисъл. Беше успокояващо. И уютно.

    - Ще намалят огъня и всичко ще е наред. Не е страшно.
    - Огънят не е проблема.
    - Ами?
    - Не сега. - бързо изплю Люба.
    - А кога?
    - Добре ли си, Люба? - Небесна се бе приближила и майчински постави опакото на дланта си върху челото на вийлата. - Постой малко тук, ето ти и вода, би трябвало да помогне. 
    - Благодаря.
    - Какво намерихте в пещерата? 
    - Гъби?
    - Гъби ли? Какви?
    - Хорклъмп. 
    - За първи път ли ...

    Рея машинално се изправи и се отдалечи, отивайки до Зина, която наблюдаваше процесът по "намаляване на огъня", който за малко щеше да се превърне в "потушаване на огъня".

    - Справят ли се?
    - За хора с две леви ръце, горе-долу.
    - Дай да я видя.
    - Кое?
    - Да бе, кое? 
    Зина погледна Рея с крайчето на окото си, бръкна в джоба си и го разтвори, така че съквартирантката ѝ да надникни вътре.
    - Доволна ли си?
    - Стига да не решиш да я използваш срещу мен, може и да бъда.
    - На кого искаш да погодим номер?
    - Имам няколко вийли наум. 
    Гъркинята остана загледана в трите чалгатрона, които ги придружаваха и следяха всички да се държат прилично.

    Вихрен Вокил, Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 230
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 1311
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 74
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 86
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 90
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 90
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 104
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 72

    Бобчета : Излетът на Южен Вятър - Page 2 ChocolateИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SausageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BananaИзлетът на Южен Вятър - Page 2 DiamondИзлетът на Южен Вятър - Page 2 EmeraldИзлетът на Южен Вятър - Page 2 AppleИзлетът на Южен Вятър - Page 2 MangoИзлетът на Южен Вятър - Page 2 RubyИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BlueberryИзлетът на Южен Вятър - Page 2 PearИзлетът на Южен Вятър - Page 2 TomatoИзлетът на Южен Вятър - Page 2 ChiliИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SapphireИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BaconИзлетът на Южен Вятър - Page 2 Cinnamon

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Ина Янакиева Сря Сеп 13, 2023 4:48 pm


    Групата им се събираше бавно около огъня. Някои хора се гонеха, други си говореха, трети просто се бяха настанили по камъни и дънери. Огъня пък бе променен няколко пъти – от много силен, до почти несъществуващ и накрая нещо умерено.
    - Искам ли да знам какво бе в главата ти? - Ина погледна Вихрен, докато държеше ръката му и си играеше с пръстите му.
    - Не, не мисля. - усмихна й се той и седна на един дънер, а тя седна до него и се облегна на рамото му, като гледаше огъня. Поне им беше топло. Но якето за което Небесна бе настояла определено й влезе в употреба. - Студено ли ти е?
    - Не, всичко е... хм, идеално. -
    гледаше го в очите, а на лицето й се появи поредната широка усмивка, както винаги ставаше докато го гледаше. - Може би по-късно ще ми покажеш съзвездията.
    Надали скоро щяха да имат друг шанс да спят под открито небе с истински звезди, а не тези, които си измагьосваха в общата стая.
    - Може би.
    - той кимна, но вниманието му бе привлечено от нещо друго. Гледаше Рея и Люба, които тихичко си говореха, а скоро и Зина се присъедини към тях. В очите на Вихрен сякаш имаше неизречени въпроси, на които художничката нямаше отговорите..., но другите може би имаха.
    - Поговори с тях? - предложи му, като не бе сигурна дали той наистина имаше какво да си каже с тях, не знаеше и колко близки са. Имаше си само бегла идея от последният месец тренировки по куидич.

    - Хайде, съберете се всички по-близо! Не се цепете от колектива.- подкани ги Небесна с голяма усмивка, разкриваща два реда перфектни бели зъби. Стоеше на безопасно разстояние от огъня като оглеждаше групичката. - Нека да започнем с няколко игри или пък забавни истории, нещо опознавателно, приятно.
    Чу се простенване от няколко страни. Май на хората не им бе интересно това като идея. Ина от своя страна не знаеше как да се чувства относно това да играят игри, какви игри? Ако пък някой почнеше да разказва страшни истории сигурно нямаше да мигне цяла нощ... и щеше да е достатъчно луда – и уплашена - да нахлуе в палатката на момчетата и да се свие до Вихрен за през нощта.
    - Може да играем на Истината или Предизвикателство, Познай действието или пък да си разказваме всякакви истории. - продължи Небесна, като огледа децата. Никой не изглеждаше много ентусиазиран. - Ахх, покажете малко чувство. Така да бъде!
    Тя замахна с пръчка, а от огъня излезе лист хартия, ей така... леко димящ по краищата. На листа пишете „Истина или предизвикателство“. Да... Ина беше пас. Последният път когато опита да играе това ревна. Предпочиташе да си трае този път, пък и Вихрен се бе върнал и тя отново се сгуши в него, а в това време Даргов и Омуртаг  подхванаха някакъв спор с Небесна и вийлите, че такива вечери край огъня били за страшни истории.  

    Вихрен Вокил, Юлий Звездинов, Зинаида Кражова and Лилиян Кардамова харесват този пост.

    Юлий Звездинов
    Юлий Звездинов
    Ученик, трети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, трети курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 6
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl40
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 28
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 12
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 22
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 11
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 20
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 28

    Бобчета : Излетът на Южен Вятър - Page 2 TomatoИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SapphireИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BlueberryИзлетът на Южен Вятър - Page 2 EmeraldИзлетът на Южен Вятър - Page 2 CabbageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 MangoИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SausageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 PearИзлетът на Южен Вятър - Page 2 BaconИзлетът на Южен Вятър - Page 2 HoneyИзлетът на Южен Вятър - Page 2 Ruby

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Юлий Звездинов Пет Сеп 15, 2023 1:01 pm


    Стоях до огъня, точно между Сандър и Омо и двамата ме бутаха с лакти от време на време. Делчо даже се опита да ми открадне едно парчетата месо, което вече си бях изпекъл и тогава го ръгнах и аз с лакът. Но Сандър се включи да ме дразни и дръпна шиша ми от ръката ми.
    – Мерси малкия – каза той ми той и захапа месото. 
    – Може да изпечеш и едно и за мен. 
    – Да бе да, мечтай си Делчо – казах аз намусен, но след това веднага му се ухилих. 

    Големите момчета се бяха отпуснали сега и се правеха закачки с мен, а Рен го нямаше, за да ме защита. Откакто си беше хванал “гадже” нямаше време за мен, а и Ина също, така че бях започнал да се влача последно време с двамата идиоти Даргов и Омо, а често прекарвах и време със Сандър. Бяхме се сприятели малко след като онази откачалка, която го преследва Маришка ми беше дала една бележка за него. Но след като му казах, че й направих заблуждаващо заклинание, той започна да се държи по-мило с мен. Но аз си бях мил с всички, затова забучих няколко шиша с месо на прътовете и започнах да ги пека мълчаливо и слушах как майка ми предлагаше да играем на някаква игра, а двамата дръвници от левия ми край спореха с нея.
    – Нека да разказваме истории – предложи Омо.
    – А защо? Страх ли те от истината или да направиш някакво предизвикателство – дружен смях.
    – Мен не ме страх – закани се момчето и лапна една теменужка в устата си, – но е по-готино с историите. 
    – Другите какво мислят за това – каза дипломатично Небесна. – Сандър?
    – Какво аз? – момчето явно не беше слушал досега и тогава видях, че има нещо в ухото си и знаех, че понякога прави така, за да се изолира от реалността и просто слушаше музика. 
    – Друг тогава? Люба? Рея? Миа? Варвара?


    @Димитра Василева @Бранимир Даргов @Омуртаг Дельов @Сандър Викторович @Люба Бюлбулева @Рея Папандреус @Варвара Симеонова и който там остана с по-малко постове и иска да се включи

    Зинаида Кражова and Димитра Василева харесват този пост.

    Омуртаг Дельов
    Омуртаг Дельов
    Ученик, пети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, пети курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 50
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl37
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 4
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 8
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 6

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Омуртаг Дельов Пет Сеп 15, 2023 2:59 pm


    Повечето дори не слушаха предложенията, сякаш всеки си се беше занимал с нещо негово.
    -Ето, никой няма идеи,- отбеляза Омо.- Нека да са истории! Аз ще започна първи.
    -Ай, давай да те чуем!- тупна го по гърба Даргов.
    Четвъртокурсникът пречисти гърлото си, а след това измени гласа си, стана нисък, драматичен и леко крийпи. Подхвана:
    -Историята, която ще ви разкажа наистина се е случила…
     
    …Магьосник, вампир и върколак били предизвикани да влязат в една дълбока пещера. В самата пещера имало дълго и стръмно стълбище. Трябвало да слязат до дъното на пещерата и краят на стълбището. Пръв тръгнал вампира, обаче щм стъпил на първото стъпало от дъното на пещерата се чул гърлен и страховит глас:
    -Ако слезеш по-надолу, ще те изям!
    Кръвопиецът се уплашил и оставил другите двама да се оправят. Върколакат смело пристъпил напред, изсмивайки се на вамира. Моментът, в който кракът му се озовал на първото стъпало обаче, същия глас се обадил:
    -Ако слезе по-надолу, ще те изям!
    Едва се сдържал да не се трансформира от страх. Усетил как гласа вибрира в костите му и последвал примера на вампира. Останал само магьосника. Събрал смелост и тръгнал да слиза. На всяко стъпало чувал заканващия се глас, който се усилвал все повече и повече… и повече… Магльосникът не откъсвал поглед от стъпалата, а по челото му се е стичало пот. Изведнъж – стигнал последното стъпало, а гласът бе затихнал. Извърнал поглед напред за първи път от началото на спускането му и пред него видял…
     
    ГНОМ!
     
    Гном, който казва на сопола си:
    -Ако слезеш по-надолу, ще те изям!
     
    Някои се засмяха, други заклатиха неодобрително глави. Дългучат го перна зад врата:
    -Ти на това страшно ли му викаш?
    -Като ви гледах физиономиите, преди да кажа за гнома, все се бяхте ококорили,- ухили се разказвачът.
    -Яж си бонбоните. Играем на „Истина или се осмеляваш“, ай да ви видя,- потърка доволно ръчички петокурсникът.

    Яна Вълканова, Люба Бюлбулева, Ина Янакиева, Алина Старков and Димитра Василева харесват този пост.

    Димитра Василева
    Димитра Василева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 71
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl37
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 4
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 2
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 2
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 4

    Бобчета : Излетът на Южен Вятър - Page 2 SausageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SapphireИзлетът на Южен Вятър - Page 2 Pear

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Димитра Василева Пет Сеп 15, 2023 7:47 pm


    Идеята на Небесна да ни изведе на излет пробуди трепетно вълнение у Димитра. Идеята, че ще прекара малко време из природата, далече от тягостната обстановка в замъка беше като свежда глътка въздух. Новият ред, постоянният тормоз от страна на вийлите задушаваше както момичето, така и всички ученици. Нещата напоследък не бяха цветущи, а чувството, че са по-скоро затворници или някакви опитни мишки, навместо ученици - се засилваше. Димитра искаше да възроптае, искаше да заеме позиция, но вече бе научила по трудния начин, че тази битка ще се води бавно и интелигентно, не с бурни реакции и импулснивни решения. Така се става жертвен агнец, никому полезен.

     Новата преподавателка по Билкология пораждаше смесени чувства у момичето, но сякаш надделяваха положителните. Предметът, несъмнено бе обект на интерес за Миа, но не беше само това. Имаше нещо в усмивката на вийлата, което оставяше усещането, че е за разлика от посестримите си - е добронамерена. "Или крои нещо" - тънкото гласче в главата на Миа, както винаги не ѝ позволяваше да влезе в капана на невинната сляпа вяра. 

     За какафонията в общата зала, приготовленията на съучениците си - Димитра остана чужда и настрана. Тийнейджърката бе израстнала сред приорадата, палатката бе предпочитания ѝ начин на пребиваване, а подготовката ѝ безупречна: невзрачната смъкната раница, която стоеше прилежно до леглото ѝ, бе омагьосана със заклинание за вместимост. Поглеждайки я отстрани, никога не бихте предположили, че вътре има палатка, спален чувал, шалте, челник (хората на Иракли няма да са възторг да обикаляш с "Лумос" насам-натам по плажната ивицата), трионче и секира и така нататък, та докато стигнем, до сребристата очукана манерка, която никога не оставаше празна. 

     През деня Василева старателно се "покри" далче от другите, пускайки музика и нахлупвайки качулката над главата си. Очите ѝ шареха, а дробовете ѝ се разширяваха. Извън замъка, малки животинки стрелкащи се насам-натам птички и простор (доколкото Призрачният лес би могъл да се нарече простор, де). Вийлите-надзорници не се бъркаха много на съдомниците ѝ и за пръв път от известно време момичето усети, че мускулите ѝ се отпускат. Сякаш се бе стегнала в константна нервна топка.

     Успя да се договори с Небесна да опъне палатката си отделно от общата на момичетата с уговорката, че ако някой пожелае - ще го приути. Все пак, целта била да се сближаваме... "Да, в три - до - четири местната палатка ще си станем особено близки!" - хапливият коментар запази за себе си. Нямаше нужда да си играе с огъня... Тази форма на независимост я остави чужда за какафонията в момическата палатка, кроежите и пакостите... Взе си тефтерът с бележки и пообиколи наоколо, пушеше, надигаше манерката и се наслаждаваше на звуците около себе си, с Tool за фон. 
     Закъсня за паленето на лагерния огън, но дойде тъкмо навреме за дискутирането на груповите занимания. "Да си разказваме страшни истории? Пф, разкажи за последния си път в мелачката или как посреднощ не можеш да спиш, чувайки ехото на глухите писъци на съучениците си, по дяволите!" Истината не беше розова, но животът в "Мунгав" се бе превърнал в малка страшна историйка сам по себе си. Омо успя да "разведри" обстановката, за което Димитра му бе благодарна. Така изборът се насочи към добре познатата ѝ игра. 
     - Ти на това страшно ли му викаш? - Скастри го Даргов и го перна.
     Все още стърчаща настрани, тя отпи голяма глътка от манерката си, потупа по главата Омуртаг:
     - Добър опит, Малчо! 
     - Като ви гледах физиономиите, преди да кажа за гнома, все се бяхте ококорили.- ухили се момчето.
     - Яж си бонбоните. Играем на „Истина или се осмеляваш“, ай да ви видя! - Тонът на Бранимир обещаваше да не е скучно.
     - Осмелявам се, отворкьо! Постарай се. - Миа пристъпи от крак на крак и уж небрежно се огледа зад гърба си, за да отпие отново. Извади една цигара, запали я и втренчи поглед в играта на пламъците.

    Юлий Звездинов, Ина Янакиева, Зинаида Кражова and Лилиян Кардамова харесват този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 170
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl40
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 26
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 18
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 20
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 18
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 30
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 20

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Бранимир Даргов Сря Сеп 20, 2023 4:36 am


    Не му беше много забавно. Нито историята на Омо, защото беше виц, който познаваше, нито това да предизвиква Димитричка. Пък последното дори го караше да размърда двете си мозъчни клетки и да ги накара да работят заедно. ОХ!
    Като предложи Истина или предизвикателство не очакваше той да бъде този, който да задава въпросите и да дава предизвикателствата, а останалите. Докато той просто се забавляваше с тях. Уви Миа го бе набутала на трона и сега всички го гледаха.
    "Супер", помисли си дългучов и докосна косата си, като леко я разроши.
    - Да видим...
    - Нима нямаш нищо готово вече? - подразни го тя.
    - Млъквай! - изсъска Даргов, като отпи от собствената си малка метална бутилчица и докато вийлите не гледаха я подаде на Омо, а след това и на Вихрен. Дали щеше да пие си беше избор на момчето. Той просто бе услужливо и добро другарче.

    - Димитричкее...
    - Бранкооо...
    Ах, така значи. Щяха да се заплашват на прякори. Като нищо можеше да я предизвика да не се ядосва, че я наричат "Димитричка" в следващите 5 месеца, но това нямаше да е толкова забавно, особено след като свикнеше. Пък и тогава... кой щеше да го гледа лошо? Зина очевидно не му стигаше, пък и тя вече му бе свикнала. И гледаше лошо, само когато го имитираше. А днес, точно тази вечер, дори и Люба не го гледаше лошо. Ску-ка.
    - За остатъка от вечерта говори като пират.
    - Това ли е? - погледна го тя объркано.
    - Ми да! И предизвикателството ти започва  - СЕГА! 

    Даргов се изсмя кисело. Имаше твърде много малки деца наоколо за да дава друго предизвикателство. А и за тези в главата му не се намираха кубчета лед за разтапяне. Пък и на кого.. на него самият ли? Щеше да пропусне. Нямаше да мъчи и Омо. Сигурно все щеше да се намери доброволец за Миа, но.... но имаше твърде много деца наоколо.
    - Капитан Спароу... ще мълчите ли? Котка ли ви отхапа езика? - подразни я Даргов.
    - Кой е капитан Спароу? - попита едно от децата объркано.
    - Оооо! Най-добрият пират на света! - ухили се Омо, като двамата с Даргов си хвърлиха погледи и се разсмяха идиотски. Понякога не се сдържаха, магьосниците имаха толкова скучен живот, далеч от филмите, сериалите, телефоните... всичко.
    И можеше да се закълне, че чу едно "Why is the rum gone?" от посоката на Миа. 

    Зинаида Кражова, Лилиян Кардамова and Димитра Василева харесват този пост.

    Димитра Василева
    Димитра Василева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 71
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl37
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 4
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 2
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 2
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 4

    Бобчета : Излетът на Южен Вятър - Page 2 SausageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SapphireИзлетът на Южен Вятър - Page 2 Pear

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Димитра Василева Вто Сеп 26, 2023 10:18 am


    Да му се невиди! Превъплъщението на Джони Деп като Джак Спароу несъмнено ѝ беше любимо, та кой не харесва Джони Деп? Не беше достатъчно пияна за това. Така... Пират, до края на вечерта, щеше да се справи. Нямаше къде да ходи. Пропърмори едно тестово: "Why is the rum gone?", поизтупа се и влезе в характера. Започна да обикаля огъня с посволутата походка на капитана на Черната Перла, залитайки, подскачайки, размахвайки хаотично ръце. Изглеждаше като шут, но всъщност си търсеше следващата "жертва".
     Ина беше "пас" - не, че щеше да ѝ се размине, де. Сега, обаче, имаше други планове. Отпиваше жадно от манерката, поначало омагьосана да не се изпразва. Интересна магия, която бе научила от една стара прашасала книга в библиотеката на "Мунгав". Оригинално използван за... Благородна цел като поливане на няккави растения или нещо подобно, сега ютилизирана в нещо... по-практично. Алкохолът - черпеше от бутилки на рафтовете от омагьосаните си "Тайници".
     
     Та наливаше се Димитра, ей така - уж на шега, уж за да подсили образа, пък то... Нали е купон под звездите, оп, прощавайте, излет, сближаване.
     - Дай да я видим таз' Чалкантия*! - последната дума озадачи повечето присъстващи, но всички избуханаха в кикот, тъй като репликата бе придружена от криволичещо пристъпване и махване с ръка. Широкият суитчер засили ефекта, тъй като за онези с повече въображение, би минало за широка пиратска риза.
     - Кат' хамаднджия* на капитан Дългуч Празната Глава, сър Омуртаг, ще хвърля - нарочно хълцане - теб в скацата***!
     - Какво ще го правиш? - чу се през смях въпрос иззад огъня от някое момче.
     - Не дръзни да противоречиш! Аз съм Миа, капитан на...
     - Някоя бъчва - Даргов не остана длъжен за захапването ѝ.
     - Тихо, Паткан****! - озова се до Бранимир и го сръчка в ребрата. - Омуртаг, дръзнеш ли или ще ни кажеш някоя пикантерия?
     Четвъртокурсникът още се смееше, за това и му се наложи да се прокашля, за да отговори:
    - Хайде, истината! Питай, Спароу!
    - Коя ти... лейди открадна първата ти... Целувка? - Димитра се ухили, размаха манерката и подтикна - Аганта, Аганта!*****

    Докато следеше физиономията на момчето, изпусна да реагира, когато дългите пръсти на Даргов грабнаха металната бутилчица от ръката ѝ. С доволно примлясване той се възползва от съдържанието, с което си изпроси още едно сръгване в ребрата и буреносен поглед. Димитра се намести от другата страна на крадеца, разбутвайки няколко съученици и запали цигара с очакване. На отговр, да ѝ върнат алкохола и... Да види как ще се развие този опит за игра. Не би си го признала публично, но се забавляваше. За пръв път от дълго време се забавляваше.


    ________________________
    * Чалкантия – Бурно море
    ** Хамнаджия -  Гребецът, даващ командите, обикновено първи десен. Много важен човек, най-често той е избирал гребците и сформирал тайфата.
    *** Скаца – Дупката в която влиза долния край на алборото /мачтата/. Скаца е и здраво укрепеното и пригодено между ребрата на лодката/кораба пространство – петата на която се опира и стабилизира мачтата.
    ****Паткан – Голям корабен плъх
    *****Аганта – Заповед – Команда – 1.Дръж здраво, не пускай, не се отказвай… 2. Разговорно – сега му е времето, не изпускай момента. Или обратно – лоши времена бяха – издържахме.

    Яна Вълканова, Ина Янакиева, Лилиян Кардамова and Омуртаг Дельов харесват този пост.

    Омуртаг Дельов
    Омуртаг Дельов
    Ученик, пети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, пети курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 50
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl37
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 4
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 8
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 6

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Омуртаг Дельов Вто Сеп 26, 2023 11:07 am


    Омуртаг слабо казано спече. Едва на се задави с бонбона си, тъй като хо глътна без да иска. Бузите му поруменяха и взе да се оглежда. Ако трябваше да бъде честен, не дама беше първата му целувка. Не че и дама нямаше в цялата работа в онази вечер. Потърка ръце и взе да мисли. Хвърли един поглед на Даргов, който си пушеше цигарата спокойно и сякаш не му пукаше какво трябваше да даде Дельов като отговор в този момент. Паническият му поглед се закова на Ина. Беше ли готов да си признае? Тя да вземе да чуе? Щеше да загуби всякакви шансове. Сигурен беше. Настана неловка тишина.
    -Аре бе, кв’о толко го мислиш?-тупна го по гърба дългучът.- И двамата знаем, коя е първата ти.
    -Ти па си много вещ, юнга!- сръга го Миа.
    Сякаш му подсказа, че отговорът на въпроса не е кой като цяло, а коя. Камък падна от сърцето на Омо. Хвърли един последен, засрамен поглед към Янакиева и измрънка:
    -Една вампирка.
    Нова доза неловка тишина. Имаше чувството, че всички го бяха зяпнали. Не беше така разбира се.
    -Ехе, коя таз вампирка, бе, бако? Де я намери?- дръчка го капитан Василева.
    -Това го нямаше като условие!
    -Говори! Че ще те хвърля на акулите!
    Завъртя недоволно очи. Нямаше измъкване. Пак намери Ина с поглед и без да го свежда каза ясно:
    -Кармила Димитреска.
    Пак тишина. Даргов се ухили доволно и изкара дим през устата си. Омуртаг усети как ще изяде още някой въпрос и побърза да спре това:
    -Мой ред!
    Огледа се наоколо чудехки се кого да сръчка. Имаше опции. Една определна му се въртеше в главата, но не беше толкова смел. Стрелна Викторович с поглед и се подсмихна. Взе един бонбон от джоба си, мушна го в уста и извика:
    -Ей, Сандър! Истина или се осмеляваш? 


    @Сандър Викторович

    Ина Янакиева, Лилиян Кардамова and Димитра Василева харесват този пост.

    Сандър Викторович
    Сандър Викторович
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Coin10 72
    Ниво : Излетът на Южен Вятър - Page 2 Untitl37
    Статистики :
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Streng10 Сила: 8
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Shield10 Издръжливост: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Brain10 Интелигентност: 4
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Runnin10 Ловкост: 6
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Magic-10 Магия: 8
    Излетът на Южен Вятър - Page 2 Clover10 Късмет: 8

    Бобчета : Излетът на Южен Вятър - Page 2 SapphireИзлетът на Южен Вятър - Page 2 EmeraldИзлетът на Южен Вятър - Page 2 PearИзлетът на Южен Вятър - Page 2 SausageИзлетът на Южен Вятър - Page 2 Chocolate 

    Re: Излетът на Южен Вятър

    Писане by Сандър Викторович Сря Сеп 27, 2023 12:15 am


    Настроението му бе странно. Мрачно. Нещо средно между зееща дупка на третокласна магистрала и разгазирана кола, оставена цяла седмица под жаркото слънце. Вярно, щеше да си почине от Маша и нейните глупости като: „Хайде, да ми подариш пръстен” или „Този желиран червей има твоите очи. Обожавам го”. Но, това го оставаше с друг кофти проблем – трябваше да търпи вийлите, който през цялото време му хвърляха странни погледи. Явно бяха необразовани и никога не бяха виждали човек да чете книга. Или им беше трудно да свържат мозъчните си клетки и да разберат защо някой би го правил, докато върви и то през гората.

    Е, добре, трябваше да си признае – това начинание не му се получаваше. Добре, че през цялото време бе най-отзад на групичката и почти никой не го забелязваше как се препъва през десет секунди. Докато стигнат до мястото на лагера, русокосият вече бе имал изключително близки и дори любовни взаимоотношения с поне дузина дървета, няколко самотни храста. И дори, камъчетата по пътеките му бяха засвидетелствали своята любов.

    Но, това си бяха рисковете на това да не искаш да си оставиш книгата. Равносметката до настоящия момент бе – 20 прочетени страница за сметка на това кубинките му бяха надрани и окалени, все едно бе влязал в близка битка с планински трол, поне дузина синини и загубен стик за голф. Как се беше случило това последното – нямаше си и на идея. Подозираше, че някоя от вийлите го бе откраднала, докато се опитваше да си намери точната страница след поредното прибиване.

    Някъде между лагерния огън, опъването на палатките и всички други дейности от програмата на Небесна, Викторович най-накрая се бе облегнал на някакво дърво и четеше.
    Това спокойствие се запази цели пет минути, преди гласът на Омо да го разсея.

    - Мечки на северния полюс. – отговори автоматично момчето.
    Смях. Аха, ясно, значи не бяха мечки?
    - Пингвини? – опита отново и най-накрая затвори книгата и вдигна погледа си към групичката. – Е, какво е тогава?
    - Трябва да избереш истина или предизвикателство. – пояснението го накара да сбръчка вежди. А, не, абсурд да избере предизвикателство. Предният път, когато игра на това в Хогуортс го бяха предизвикали да преследва Маша и да й подари екскурзия с еднорози.
    - Истината. – не беше като да има истински избор. Е, винаги можеше да се върне към четенето, но след като го бяха прекъснали щеше да се наложи да започне отначало страницата.
    Ех, тежка бе съдбата на глупака.

    Ина Янакиева, Зинаида Кражова, Лилиян Кардамова and Димитра Василева харесват този пост.


      В момента е: Пон Май 20, 2024 11:09 am

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!