Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
3 posters

    Въпрос за драконите

    avatar
    didka222


    Въпрос за драконите

    Писане by didka222 Нед Апр 21, 2024 6:29 am


    Здравейте, виждам че този форум е активен и за момента. Трябва ми мнение от фенове на магьосническия свят.
    В момента правя превод на Hogwarts Legacy, старая се да спазвам направените досега бг преводи, със съществата разбираемо е най-голямото ми затруднение. И да стигна до въпроса, мен лично превода змей не ми е от любимите и предпочитам да си е дракон, достатъчно популярна дума в българия и фактически точна. Но предпочитам да се съобразя с мнението на хора значително по-наътре в темата.
    Та ще се радвам, ако се прояви интерес към въпроса: змей или дракон? Ако има обосновка още по-добре.
    Мора Гьонова
    Мора Гьонова
    Ученик, първи курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, първи курс, дом


    Галеони : Въпрос за драконите Coin10 50
    Ниво : Въпрос за драконите Untitl37
    Статистики :
    Въпрос за драконите Streng10 Сила: 1
    Въпрос за драконите Shield10 Издръжливост: 2
    Въпрос за драконите Brain10 Интелигентност: 2
    Въпрос за драконите Runnin10 Ловкост: 1
    Въпрос за драконите Magic-10 Магия: 2
    Въпрос за драконите Clover10 Късмет: 1

    Re: Въпрос за драконите

    Писане by Мора Гьонова Нед Апр 21, 2024 8:39 am


    Аз гласувам за дракон. Защо- щото ламята е голям гущер с неизвестен брои глави и огромно туловище. А змеят/змейцата понякога е идвал в селото да си вземе жена. Да вдигне сватба. В България сме, не на Аракис, тука никой не се жени за нехуманоиди.

    didka222 харесва този пост.

    Пейо Желев
    Пейо Желев
    Преподавател по Трансфигурация
    Преподавател по Трансфигурация


    Re: Въпрос за драконите

    Писане by Пейо Желев Нед Апр 21, 2024 9:26 pm


    Българската дума е "змей" и е използвана в поредицата за Хари Потър, поради което смятам, че следва да се използва тя. Но не е голяма драма, защото двете думи са синоними.

    didka222 харесва този пост.


      В момента е: Сря Май 08, 2024 6:36 pm

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!