Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
2 posters

    Cats rule the world.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Cats rule the world. Coin10 35
    Ниво : Cats rule the world. Untitl41
    Статистики :
    Cats rule the world. Streng10 Сила: 43
    Cats rule the world. Shield10 Издръжливост: 43
    Cats rule the world. Brain10 Интелигентност: 45
    Cats rule the world. Runnin10 Ловкост: 45
    Cats rule the world. Magic-10 Магия: 52
    Cats rule the world. Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Cats rule the world. MangoCats rule the world. PearCats rule the world. WatermelonCats rule the world. SapphireCats rule the world. EmeraldCats rule the world. PizzaCats rule the world. SausageCats rule the world. CabbageCats rule the world. CheeseCats rule the world. BlueberryCats rule the world. AppleCats rule the world. BananaCats rule the world. TuttifruttiCats rule the world. BaconCats rule the world. RubyCats rule the world. HoneyCats rule the world. ChocolateCats rule the world. ChiliCats rule the world. DiamondCats rule the world. Birthday1 

    Cats rule the world.

    Писане by Арина Орлова Съб Сеп 02, 2023 12:25 am


    По някое време след откриването на учебната година.
    @Бранимир Даргов

    Новият ред бе меко казано неочакван. Ари като примерна ученичка бе изпуснала драматичните и прочувствени слова на новата директорка и сега цяла седмица слушаше легенди за тях. Някой я определяха като наследница на „ледено чудовище” и „нацепена” амазонка. Други смяха, че е говорила кодирано и е предавала съобщения от извъземен живот в Космоса. А имаше и такива, които намираха цялата драма за ненужно разтегнаха и си живееха нормално.

    Червенокосата не бе от последните. В нейния малък свят имаше едно голямо неизвестно, което се въртеше около военния строй в замъка. Имаше големи съмнения, че някой глупак бе посетил мокрите сънища на родителите й и сега й се подиграваше.

    Ягодовите богове, можеха да потвърдят! Орлови отдавна твърдяха, че нивото на Мунгав е паднало силно през последните години и всичко е прекалено запуснато. Намираха учителите за разпасана банда разбойници, които бяха прекалено меки, за да обучат новите поколения. Искаха нещо повече...

    Родителската грандомания се бе оказала като зла поличба. Русите госпожици за по-малко от ден завзеха всичко. Нямаше кътче, където да не се сблъскаш с чифт руси косици и злобни усмивки. А програмата им, тя бе като омагьосан кръг от учене и тренировки.

    Беше уморена. Липсата на сън започваше да й се отразява, а господин Ягодка го играеше Ромеото на Северен и по цяла нощ прескачаше от легло на легло, за да ухажва момичетата. Капризите му не спираха и през деня, когато предпочиташе да се тътри след Ари.

    Така днес се оказа с нея по пътя за подземията. Някъде след първото стълбище, рижавият разбойник реши да се покачи върху нея. И точно в този момент, малка топка хартия се заби в челото й.

    Трябваха й 10 минути, за да се пребори с котката и да разбере, че всъщност това е бележка. С особено неравен и почти неразчетим почерк бе написано: „След часовете в Двора. Вземи котката.”

    ---

    След часовете се оказа прекалено разтегливо понятие. Арина едва бе излязла на двора, когато видя седнали в тревата Дарк с котка в краката. Оу, значи затова искаше да вземе и господин Ягодка.

    - Значи котка, а? – момчето не си направи труда да я поздрави или да каже някакви любезности. Гледаше я с типичната си намусена физиономия и веждата му ту се стрелваше в челото, ту заемаше обичайната си форма.
    - Ъмм...да! Това е котка! Добре, че беше ти да ми го кажеш, Дарко. - изхили си червенокосата и седна срещу него в тревата, сядайки по турски. – Никога нямаше да се сетя сама.
    - Личи си! – още пуфтене и скърцане със зъби. – И какво стана с: „ОЛЕЕЕ БОЖЕ! ТОВА Е КОТКА! СПАСИ МЕ!”?

    Имитираше я перфектно. Дори докарваше паниката в гласа й от лятото. Аха, ясно. Драгов още не бе забравил драмата с котенцето, с което трябваше да се возят и ужасът, който Орлова изживя, когато страшното чудовище се покачи отгоре й.

    - Нищо.
    - Арииино, много си зле!
    - Нищо ново под слънцето, Дарко. За какво ме извика?
    – господин Ягодка вече се бе наместил в краката й и гледаше любопитно момчето. Май преценяваше дали ще влезе в категорията „тоз става, няма да го ям!”.

    Ясна Соколова, Ела Благоева, Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева, Маришка Боршош and Бранимир Даргов харесват този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Cats rule the world. Coin10 170
    Ниво : Cats rule the world. Untitl40
    Статистики :
    Cats rule the world. Streng10 Сила: 26
    Cats rule the world. Shield10 Издръжливост: 18
    Cats rule the world. Brain10 Интелигентност: 20
    Cats rule the world. Runnin10 Ловкост: 18
    Cats rule the world. Magic-10 Магия: 30
    Cats rule the world. Clover10 Късмет: 20

    Re: Cats rule the world.

    Писане by Бранимир Даргов Нед Сеп 03, 2023 5:11 am


    Да видиш Арина Орлова с котка под ръка бе все едно някой планински трол да се появи в училището и да ти подаде носна кърпичка, ако кихнеш, след което да ти каже "наздраве". Тоест шансовете бяха нулеви, несъществуващи. Нямаше как да се случи!
    Арина Орлова мразеше котки, беше я страх от тях, изпитваше същински ужас та пищеше "Даааркк,то ме гледааа, направи нещо". Но сега с нея имаше котка, и то която й се катери по раменете. И тя я гушка! Той ли бе на силни наркотици, нещо с цигарите му ли не беше наред, или ягодите в главата на "голямата му сестричка" бяха цъфнали?!

    След като й изпрати бележка, след часовете Даргов се позиционира в двора с Балтазар. Галеше я по главата, а тя мъркаше доволно. Между устните му имаше цигара, което пък не изглеждаше да пречи на малката му космата другарка.

    Гледаше Арина, гледаше котката. Не, все още отказваше да го повярва. Това сигурно бе някакъв нов мутирал космат вид заек. Или катерица. Или особен вид куче. Не можеше да е котка...
    - Не ми викай "Дарко"... - процеди той кисело и издиша дима от цигарата си срещу нея, след което извади кутийката и й предложи. Все пак го играеше добро братче.
    Батлазар гледаше с любопитство господин Ягодка, следеше го с очи без дори да помръдва, само от време на време връхчето на опашката й потрепваше.
    Господин Ягодка се търкаше в краката на Арина преди да се престраши да приближи Балтазар. Даргов обаче мръдна с крак. Как ли пък не тоз бълхар ей така щеше да се запознава с неговата Балтазар. Та Бранимир дори не му знаеше името.. и все още всичко бе съмнително.
    - Да не си трансформирала Люба в котка или нещо?
    - Никога!! Това е господин Ягодка! Той е мой.
    - И как се сдоби с него? Всъщност... защо? Теб те е страх от котки. - напомни й той.
    - Не ме е страх! Виж го колко е сладък. Как да те е страх от това личице! - Арина си гушна рижавият домашен любимец, който въздъхна дълбоко - буквално - когато Орлова го гушна.
    - И сериозно ли си го кръстила господин Ягодка?
    - Понеже Балтазар е много умно име.
    - Да не си казала нещо против Батлазар! - изсъска той като запуши ушите на котката си. 

    Отстрани малката им "четворка" сигурно изглеждаше странна. Двама тинейджъри с две котки, които се гледаха подозрително.
    - Мяяяуу. - Балтазар се изправи, перна Даргов с опашка по лицето и се приближи до господин Ягодка, който изглеждаше заинтересован. Двете котки се подушиха.
    - Та къде го намери?
    - На улицата. Той ме намери и... не можах да го зарежа там! Беше толкова гладен и красив.
    - Видяла си котка на улицата и не си побягнала в противоположната посока. Коя си ти и какво си направила с Арина Орлова?

    Арина Орлова, Ела Благоева, Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Cats rule the world. Coin10 35
    Ниво : Cats rule the world. Untitl41
    Статистики :
    Cats rule the world. Streng10 Сила: 43
    Cats rule the world. Shield10 Издръжливост: 43
    Cats rule the world. Brain10 Интелигентност: 45
    Cats rule the world. Runnin10 Ловкост: 45
    Cats rule the world. Magic-10 Магия: 52
    Cats rule the world. Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Cats rule the world. MangoCats rule the world. PearCats rule the world. WatermelonCats rule the world. SapphireCats rule the world. EmeraldCats rule the world. PizzaCats rule the world. SausageCats rule the world. CabbageCats rule the world. CheeseCats rule the world. BlueberryCats rule the world. AppleCats rule the world. BananaCats rule the world. TuttifruttiCats rule the world. BaconCats rule the world. RubyCats rule the world. HoneyCats rule the world. ChocolateCats rule the world. ChiliCats rule the world. DiamondCats rule the world. Birthday1 

    Re: Cats rule the world.

    Писане by Арина Орлова Пет Сеп 08, 2023 9:56 pm


    Червенокосата повдигна небрежно рамене, опитвайки се да си придаде вайб: „Не е голяма работа! Не питай!”, а след това въздъхна звучно и прокара пръсти през косата си, премятайки я на една страна. Няколко кичура паднаха върху очите й скриха киселета физиономия на Дарк. Колко удобно, щеше да ги остави да висят там, ако бе страшно невъзпитано да не зяпаш събеседника си. Затова просто ги сбута настрани и се ухили.
    - Не е интересна история. – настъпи мълчание, в което единственият звук идваше от котките, които въпреки душевните терзания на собствениците си бяха твърдо решение да се запознаят.
    - Имам време. Да я чуем. – цигареният дим продължаваше да идва в лицето й, затова просто се протегна и взе предложената кутия. На свой ред запали цигара. За секунда бе прекалено заета да зяпа котките и да хапе филтъра. Очевидно бе – опитваше се да печели време, за да украси случилото си и как всъщност бе преодоляла страха си към ужасните мъркащи чудовища.

    Бе тъпо просто да изцепи: „Видях котка и тя ме осинови!”. От друга страна, Дарков, май се колебаеше дали трябва да потърси психо помощ от пияни тролове или да издири някоя харпия за бързо изцерение в облаците.

    Издиша дима в лицето на момчето и се ухили, когато бе възнаградена с поредната намусена физиономия. Май, накрая Ари щеше да му подари храстче с ягодки, за да може си похапне нещо хубаво, когато цъфнат.
    - Всъщност не ме бе толкова страх от котки. – процеди из между зъби Арина. Трябваше да се упражнява повече с лъжите, защото на бузите й се появи розовеещи петна. Ц, нямаше да го скопоса в този живот.
    - О, не, хич! Само още малко щеше да получиш аневризма в онзи камион!
    - Бях леко стресирана...може би.


    - МЯУ! МЯУ!– двете котки в момента се намираха между собствениците си и водеха много разгорещена дискусия. Може би нещо от рода на: „Какво им стана на тези?”. „Не знам, дано не умират, че съм гладен!”.

    - Арино! Не на мен тия, сякаш не те познавам! – Дарко продължаваше да настоява и какво да се прави, Орлова издаде странен звук. Нещо средно между въздишка и все едно я гони стадо разбеснели се котки, защото не им е купила сьомга за вечеря.  
    - Хубаво! Ще ти кажа! – за секунда физиономията и измитира тази на Бранимир, а след това в очите й пробляснаха покостливи пламъчете. Ей, на беше го измислила! Най-накрая! – Докато се прибирах една нощ в квартирата в Торбаланово, имаше дъжд от огнени жаби и горката котка бе сама по средата на улицата и изглеждаше нещастна.
    - Аха.


    Що пък сега я гледаше така? Какво не харесваше на петнистите огнени жаби?
    - Та, реших да я спася и осиновя.
    - А истината?
    Въздишка.
    -  Видях го на улицата. Той ме погледна, аз си тръгнах, той тръгна след мен, аз пак си тръгнах и накрая се появи на леглото ми в квартирата. – ето, много скучна и обикновена история. – Накрая го осинових.

    Юлий Звездинов and Бранимир Даргов харесват този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Cats rule the world. Coin10 170
    Ниво : Cats rule the world. Untitl40
    Статистики :
    Cats rule the world. Streng10 Сила: 26
    Cats rule the world. Shield10 Издръжливост: 18
    Cats rule the world. Brain10 Интелигентност: 20
    Cats rule the world. Runnin10 Ловкост: 18
    Cats rule the world. Magic-10 Магия: 30
    Cats rule the world. Clover10 Късмет: 20

    Re: Cats rule the world.

    Писане by Бранимир Даргов Пон Сеп 11, 2023 5:22 pm


    Познаваше Арина Орлова от както сутиена й беше чашка А, това с петнистите жаби и „не ме беше чак толкова страх от котки“ не минаваше пред него. Тя пищеше, дърпаше се и ревеше от три години, когато Балтазар беше наоколо. Било я гледало, било я подушило, опитало се да й изяде ръката – сиреч облизало я е.
    Това, тя да намери котка, да я приюти и осинови... не бе Арина. Идеята, че това е Люба, която е трансформирана в котка все още се въртеше в главата му. Другата идея бе, че червенокоската бе попаднала в някой бар на черни магьосници, бяха я отвлекли и сега някой, който дори не подозираше за ужаса й от котки просто се подвизаваше като Орлова, докато истинската бе държана някъде, докато похитителите спореха дали да я върнат на техните и да им плащат да си я приберат или все пак да се прежалят и да искат откуп... с риск Орлови хич да не си я искат обратно.

    - И ти си се примирила, че някаква КОТКА се е появила в стаята ти, на леглото ти? - попита Даргов, като си дръпна от цигарата и погледна Балтазар и господин Ягодка. Боже какво тъпо име... бедното животно.
    - Нещо такова. Помолих го да ме остави намира, не искаше. А и изглеждаше гладен и ме погледна с тези голееемии очиииии.
    - То и котката в камиона те гледаше с големи очи. И ти пищеше все едно си се изправила срещу мечка стръвница.
    - Не е вярно! Онази котка бе зла, опита се да ме изяде. Господин Ягодка е джентълмен. С родословие! Той е от поколение на добри котки, много поколения назад.
    - С родословие ти е главата.
    - изсъска дългият не особено сигурен дали щеше да преживее този разговор трезвен. Как можеше той да опитва три години да накара Арина да осъзнае, че котките не са страшни и, че имат нужда от любов, разбиране и храна. И тя да се дърпа като дявол от тамян, но като се появява ей тази котка и всичко се променя. Не, не... отказваше да го повярва, отказваше.

    Гледаше я изучаващо, като тя само примигваше невинно насреща му. Привидно изглеждаше като Арина. Дори звучеше като Арина. Но не се държеше като Арина. Малката му голяма „сестричка“ нямаше да си вземе котка, мамка му. Куче, заек, змия, планински трол акащ ягоди – да, но котка – никога.
    - Как се казваше бабата от селото където се намирахме? - попита Даргов.
    - Моля? - премигна тя объркано. - Как така бабата.. кое село? То имаше много села и баБчета, Дарк!
    - Бе знаеш за коя баба говоря, Арино! Ако си наистина ти!
    - съмнението му растеше, липсваше само да извади магическата си пръчка и да я насочи към нея и да я предизвика на дуел. - Как бе името на Бабчето от онова село... - уф, и таз добра, Даргов не помнеше името на селото! - ... Кратунка!
    „Кратунка ще да беше“ ..., ама не беше. То така и не им стана ясно дали бяха в КраЧунка, Торбалъже или Длъгня..., но самозванката Арина нямаше как да знае това. Пък и пробойната в плана на Даргов бе, че не те бяха били само в едно село и не бяха общували само с едно бабче.

    Арина Орлова, Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Cats rule the world. Coin10 35
    Ниво : Cats rule the world. Untitl41
    Статистики :
    Cats rule the world. Streng10 Сила: 43
    Cats rule the world. Shield10 Издръжливост: 43
    Cats rule the world. Brain10 Интелигентност: 45
    Cats rule the world. Runnin10 Ловкост: 45
    Cats rule the world. Magic-10 Магия: 52
    Cats rule the world. Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Cats rule the world. MangoCats rule the world. PearCats rule the world. WatermelonCats rule the world. SapphireCats rule the world. EmeraldCats rule the world. PizzaCats rule the world. SausageCats rule the world. CabbageCats rule the world. CheeseCats rule the world. BlueberryCats rule the world. AppleCats rule the world. BananaCats rule the world. TuttifruttiCats rule the world. BaconCats rule the world. RubyCats rule the world. HoneyCats rule the world. ChocolateCats rule the world. ChiliCats rule the world. DiamondCats rule the world. Birthday1 

    Re: Cats rule the world.

    Писане by Арина Орлова Сря Сеп 13, 2023 2:48 am


    Арина сбръчка  носле и въздъхна. Дарко, никога нямаше да се промени. От край време, притежава въображението на левитиращ носорог сред  пустините на Сахара.  Или казано по друг начин, го гонеха някакви странни конспирации за черни магьосници, странни магични ритуали и  отвличания на малки момиченца.  Явно, предпочиташе да  заложи на тези варианти, пред това да приеме, че някой се беше променил и той нямаше пръст в цялата работа.  

    - Защо искаш да ти кажа точно това? -  имаше чувството, че братлето беше прекалил с цигарите или ги бе заменил с някоя щастлива тревица. – И какво имаш предвид: „АКО СИ НАИСТИНА ТИ?”. Коя си мислиш, че съм!

    Ето, вече бе сигурна – това беше подвеждащ въпрос! Братлето й или беше жестоко засегнато, че не той бе причината да преодолее котко-паниката си или се беше вкарал в дълбоките конспирации.
    - Просто отговори на въпроса! – ясно щеше да се инати. Очите му се свъсиха и дори демонстративно захапа филтъра на цигарата си, преди да издиша дима в лицето й. -  Точно това се опитвам да разбера. Може да си черен магьосник.
    - ...планински трол, скакалец самоубиец или пияна ягода, надрусана с желиран сироп. – изстреля вместо нещо Ари и се изплези. – Бля, бля, бля, че пляс. Данон, говориш пълни глупости!

    - Не ме наричай така! Не намираш ли за странно, че заради този бълхарник изведнъж промени мнението си за котките.
    - Не, изобщо не е.
    – момичето изпуфтя отново. Допря филтъра на цигарата до устните си, но в последния момент се отказа и я дръпна настрани. Господин Ягодка и Балтазар, май се харесваха. Двамата играеха на нещо като: „Кой ще хване тази опашка” и се бяха превърнали в сършено кълбо от козина.
    Арина от друга страна, бе осиновила киселата физиономия на братчето и сега го зяпаше нагло, сякаш му казваше: „Сега кво? Ще си играем на познай баБчето ли?”. Щото и червенокосата, можеше да се държи така.

    - Щом искаш да ти отговоря за името на баБчето, първо трябва да уточниш името на селото. – изкиска се и го погледна из под мигли. - Крачунка, Торбалъже или Длъгня?
    - Да, де онова! – смотолеви момчето и махна с ръка настрани, все едно нямаше никаква разликта между трите имена и селото, за което толкова упорито натъртваше.
    - Баба Марулка, естествено. Или имаш предвид горката леля Станка, която се споминала, защото имала две червенокоси деца.

    Последва минута мълчание. През това време, Дарко я зяпаше, сякаш я виждаше за първи път. Устните му бяха полуразтворени, все едно щеше да си дръпне от цигарата, но въпросното нещо бе застинало между пръстите му на поне метър разстояние. Не премигваше. Не се чуваше да диша. Май нещо му беше станало.
    - Какво стана сега? Какво ти стана? – Орлова помаха с ръка пред очите му и тогава момчето издаде някакъв странен звук. Май имитираше разговора на котките.
    - Защо точно тази котка?
    - Защото господин Ягодка спечели сърцето ми със сладката си муцунка. – усмихна се, нямаше сега да му казва, че го беше срещнала на остров Катран, я.  – Вече може ли да приключим със сценария с конспирацията?

    Юлий Звездинов, Лилиян Кардамова and Бранимир Даргов харесват този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Cats rule the world. Coin10 170
    Ниво : Cats rule the world. Untitl40
    Статистики :
    Cats rule the world. Streng10 Сила: 26
    Cats rule the world. Shield10 Издръжливост: 18
    Cats rule the world. Brain10 Интелигентност: 20
    Cats rule the world. Runnin10 Ловкост: 18
    Cats rule the world. Magic-10 Магия: 30
    Cats rule the world. Clover10 Късмет: 20

    Re: Cats rule the world.

    Писане by Бранимир Даргов Чет Сеп 14, 2023 5:31 pm


    Не. Не, не можеше! Защото не можеше да повярва, че Арина Орлова, същата оная Арина, има котка. Не можеше, не искаше и нямаше да повярва. Ако ще и вийлите да полетяха и коледни песнички – нищо, че Коледа бе далеч – да запееха. Нямаше.
    - Защо? - процеди отново през стиснати устни Даргов и погледна господин Ягодка. Добре де, беше хубава котка, ама те всички бяха хубави. Беше си охранен, леко рошав, рижав... Балтазар изглежда го харесваше, някак си. И може би, само може би, в Даргов съществуваше ревност, че не бе той този, който да излекува Арина от глупостите й тип „не харесвам котки, те са лоши и ще ме изядат“.
    - Стига задава този въпрос, де! Въртим се в омагьосан кръг. - намуси се Арина. - Харесахме се и се взехме! Толкова ли е сложно?
    - Да бе, мамка му! Толкова е сложно
    . - повиши тон той от което двете котки подскочиха и го изгледаха на криво. Но после Балтазар се покачи в скута му мъркайки. Явно усети, че нейният човек има нужда от някакво успокоение. А да я гали винаги го успокояваше. Господин Ягодка също опита да му се набута, като по-скоро се опитваше да стигне неговото момиче. Как ли пък не! Той не й беше на нито на нивото, нито на мустаците. Още много риба имаше да изяде за да бъде достоен за вниманието на Балтазар. Ако питахте Даргов, нали.
    - Господин Ягодка е просто перфектен. - Арина си бръщолевеше нещо, но Даргов беше спрял да я слуша, пушеше си цигарата и си галеше котката. - Най-добрата котка е, няма по-добра от него.
    - Има. Балтазар. Разбира се.
    - изпръхтя Даргов, като двамата със сестричката му се спогледаха, а помежду им сякаш се появи една мълния, точно както по анимационните филмчета. - Но и той... става.
    - Той е идеален! Ти просто нищо не разбираш. Разбира се... и Балтазар е.. хубава. Аз никога не съм твърдяла друго.


    Даргов се зачуди дали, ако хване Балтазар и я натика в лицето на Арина, червенокоската ще се разпищи. Или наистина бе преодоляла страха си към котки. И все пак... дали това не беше Люба, можеха да го пранкват, щеше да обяснява всичко... или все пак беше черен магьосник, а Арина понеже си беше проста патица си бе изяла цялото лято пред тях за кутия с ягоди.
    - Как изкара лятото? - попита я Бранимир, опитвайки да започне друга тема и да разбере някак си дали това настина е Орлова, черен магьосник, извънземно или... бяха промили мозъка й и пренастроили го да харесва котки. Някой, който и да е..., но не бе той, за жалост. Но пак можеше да му  благодари, някой ден.

    Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Cats rule the world. Coin10 35
    Ниво : Cats rule the world. Untitl41
    Статистики :
    Cats rule the world. Streng10 Сила: 43
    Cats rule the world. Shield10 Издръжливост: 43
    Cats rule the world. Brain10 Интелигентност: 45
    Cats rule the world. Runnin10 Ловкост: 45
    Cats rule the world. Magic-10 Магия: 52
    Cats rule the world. Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Cats rule the world. MangoCats rule the world. PearCats rule the world. WatermelonCats rule the world. SapphireCats rule the world. EmeraldCats rule the world. PizzaCats rule the world. SausageCats rule the world. CabbageCats rule the world. CheeseCats rule the world. BlueberryCats rule the world. AppleCats rule the world. BananaCats rule the world. TuttifruttiCats rule the world. BaconCats rule the world. RubyCats rule the world. HoneyCats rule the world. ChocolateCats rule the world. ChiliCats rule the world. DiamondCats rule the world. Birthday1 

    Re: Cats rule the world.

    Писане by Арина Орлова Пон Сеп 18, 2023 1:27 am


    Арина за първи път имитираше киселата и неприветлива физиономия на Даргов. Явно, имаше нещо общо между тях, защото й се отдаваше изключително добре. Беше сключила вежди в стрнна мълнеоносна формация, а устните й бяха образували съвършенната форма, подсказваща, че е изяла изключително кисел и гаден лимон. Между тях, все още прехвърчаха искри, защото нито единия не искаше да отстъпи пред другия. Дарк, явно предпочиташе да го играе на засегнат брат, а Ари не можеше да разбере защо прави от ягодата цяло сладко.

    Смръщи се, още повече, когато момчето избута господин Ягодка и се пресегна, за да го придърпа в скута й. Котката не възрази, вместо това се отърка в лицето й и червенокосата го гушна с едната ръка, докато с другата нежно галеше козината му.

    Не беше страшно. Ама никак.
    - Е, ще отговориш ли или ще продължиш да... – Дарко метна яден поглед на това, което се случваше пред него и набута цигарата в устата си. Издишаният дим се разстла около главата му, създавайки илюзията за гръмнал бойлер.

    - Лятото беше прекрасно! Срещнах господин Ягодка и му напазарувах от най-големият магазин за домашни любимци във Варна. – гадните емоции бързо бяха заменени от нещо като усмивка. – Отне ми цели ПЕТ часа, за да му избера най-хубавото от всичко...
    - Не говориш сериозно! Какво си избирала пет часа за тази котка? – Даргов издаде някакъв звук, наподобяващ слон в прелетния си период.
    - Трябваше да се погрижа за новата си любов.
    - Остъй сега това, кажи какво прави лятото?


    Ах, пак тази тема. Ари го изгледа накриво и след това се изхили. Явно братчето очакваше да чуе нещо шокиращо, което включваше извънземни ягоди, конспирации с малоумни магьосници или отвличания тип турска сапунка.

    - Ми, срещнах се с един странен тип в гората и той ми предложи да ми купи близалка. – не се хилеше, изглеждаше сериозно и дори не премигваше. Момичето бе вперила очите си в тези на Дарк и не помръдваше.
    - КАКВО?
    - Наложи се да отида до остров Катран с Маришка и, докато тя го играеше на „заинтересувана съм от черна магия”, аз се запознах с много интересни типове. – гласът й звучеше равен и без емоция. Май се справяше добре. – Та, докато говорихме как съм си изкарала лятото до момента, изведъж единият ми предложи да се срещнем...и така.

    Вдигна небрежно рамене, сякаш не се беше случило нищо особено. Всъщност, цялата тази историйка беше почти изцяло измислена. Да, Ари все пак бе стъпила на въпросния остров, но никой от обитателите му не се беше опитал да я отвлече, да й промие мозъка или да я накара да се влюби лудо в първата котка, която се изпречи на пътя й.

    Люба Бюлбулева and Бранимир Даргов харесват този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Cats rule the world. Coin10 170
    Ниво : Cats rule the world. Untitl40
    Статистики :
    Cats rule the world. Streng10 Сила: 26
    Cats rule the world. Shield10 Издръжливост: 18
    Cats rule the world. Brain10 Интелигентност: 20
    Cats rule the world. Runnin10 Ловкост: 18
    Cats rule the world. Magic-10 Магия: 30
    Cats rule the world. Clover10 Късмет: 20

    Re: Cats rule the world.

    Писане by Бранимир Даргов Пет Сеп 22, 2023 2:10 am


    Гледаше го сякаш Орлова току що го бе ударила с розов парцал с дръжка на ягоди през лицето. Какви ги дрънкаше? Черни магьосници? Катран? Срещи? Чакай, чакай... и тя е била на Катран? Истината ли му казваше? Имаше начини да разбере - да разпита в подробности какво бе видяла там, кой обслужваше кръчмата и такива работи. Но май не му се занимаваше. Само Арина (и те с Омо и явно Маша) бяха достатъчно луди да отидат там.

    Господин Ягодка звучно мъркаше, а Балтазар го гледаше с интерес и удари ръката на Бранимир два пъти с опашка.
    - Какво, бе? - тя се надигна и скокна към Арина и рижият котарак. Не разбираше жените, било то човешки, котешки и каквито и да е други. Защо Балтазар се държеше така? Можеше най-спокойно да си стане и да отиде при другата котка, нямаше нужда от драма куин номера.
    - Май се харесват. То кой не би харесал господин ягодка.
    - Сещам се за един. - измърмори Даргов.
    - Моля?
    -  А, не нищо. Та Катран, а? И си сигурна, че не си черен магьосник.
    - Все още не, до колкото ми е известно.
    - Това би било нещото, което един черен магьосник би казал.
    - Оф, ставаш досаден с това! Приеми го, ние с господин Ягодка се обичаме.
    - Да бе, да бе... приех го вече. - излегна се назад, като легна изцяло на земята и се загледа в небето. Не го приел, тормозеше го. Дразнеше го, че не е този, който е помогнал за тази промяна... Даргов обичаше малко или много да е център на внимание във всяка ситуация подобна на тази.

    - Имам "Слънчев коридор" - прошепна Арина ,а това накара Даргов да я погледне. Целият разговор за котки, черни магьосници и Катран бе останала настрана. 
    - Значи си Издигната.... хм. Готино, предполагам. - повдигна рамене той. - Аз съм редови, трябва да се ориентирам към "Мелачката", но не искам.
    - Не е хубаво това... всичко това ,което става. И да си Издигнат.
    - Чух, че само спите...
    - Да, но...
    - Но е по-сложно, знам. - надигна се и се изправи, като подаде ръка на Арина. Тя се изправи след него и го погледна в очите. Тогава Даргов направи нещо не толкова типично за него - дари я с кратка прегръдка, много кратка. - Пази се... внимавай с това.
    Не знаеше много, почти нищо, но винаги разчиташе на шестото си чувство и това му говореше, че предстоят лоши неща и, че това със Слънчевия коридор не е чисто нещо. Беше повече от симулация. 
    - Не се притеснявай за мен!
    - Не съм казал, че се притеснявам. Казах да се пазиш, различно е. - подсмихна се той и изсвири за да привлече вниманието на Балтазар. - Ще се видим наоколо, сис.
    Арина сякаш грейна при обръщението, но Даргов нямаше как да го види защото вече крачеше обратно към училището за да прибере Балтазар в общата стая преди да се отправи към Мелачката. 
    Все още не можеше да повярва, че Арина обича котки и има котка...

    Край.

    Арина Орлова and Лилиян Кардамова харесват този пост.


      В момента е: Пон Май 20, 2024 2:00 am

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!