Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Трънливия път да станеш учител

    Небесна Звездинова
    Небесна Звездинова
    Преподавател по Билкология, ръководител на дом „Южен вятър”
    Преподавател по Билкология, ръководител на дом „Южен вятър”


    Галеони : Трънливия път да станеш учител Coin10 50
    Ниво : Трънливия път да станеш учител Untitl37
    Статистики :
    Трънливия път да станеш учител Streng10 Сила: 8
    Трънливия път да станеш учител Shield10 Издръжливост: 2
    Трънливия път да станеш учител Brain10 Интелигентност: 2
    Трънливия път да станеш учител Runnin10 Ловкост: 6
    Трънливия път да станеш учител Magic-10 Магия: 4
    Трънливия път да станеш учител Clover10 Късмет: 6

    Трънливия път да станеш учител

    Писане by Небесна Звездинова Вто Авг 29, 2023 11:13 am


    1 октомври

    Иглика Полязова - имах само една нейна снимка, по която трябваше да я разпозная. Илияна беше контактувала с младата жена след като Зак и каза, че има едно свободно място като учител в Мунгав и тя трябваше да ми помогне да мина по-бързо през бюрокрацията в Министерството на Магията. Това беше добра идея и затова тази вечер се срещах с нея на неутрален терен. Полязова беше предложила да се срещнем в някакъв бар, в който стъпвах за първи път. Заведението беше тъмноа, а музиката гърмеше от две големи тонколони, които висяха от тавана. Не беше пълно и сигурно заради това младата жена беше предложила точно това място.
    Огледах се и не я видях, затова поръчах едно уиски от бара. Нервите ми през последните четири седмици бяха опънати до краен предел, но напрежението, което чувствах в мускулите си беше непоносимо. Почти не бях спала от притеснение за децата в училището и дори сега, когато знаех, че има възможност да стана учител не ме успокояваше.
    В бара влезнаха няколко човека, но никой не отговаряше на описанието на Полязова - рижа коса и кафеви очи. Въздъхнах и отпих голяма глътка от уискито си, което стопли стомаха ми и ме отпусна малко. Почаках още около десет минути преди срещата ми да се появи. Жената огледа бара бавно, като спираше поглед на всеки посетител.Бях седнала в дъното на заведението с лице към вратата, но близо до тоалетните. Ако се нуждаех от бързо бягство можех да се магипортирам оттам. Най накрая очите на жената ме засякоха, тя ме разпозна и се усмихна широко и се насочи към мен.
    - Здравей, ти трябва да си Небесна Звездинова.
    - Това съм аз, а ти трябва да си Иглика Полязова, моята свръзка с Министерството на магията.


    @Иглика Полязова

    Яна Вълканова, Ела Благоева and Лилиян Кардамова харесват този пост.


      В момента е: Съб Юли 27, 2024 2:00 pm

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!