Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
2 posters

    Гадженца

    Исмаил Колимечков
    Исмаил Колимечков
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Гадженца Coin10 19
    Ниво : Гадженца Untitl41
    Статистики :
    Гадженца Streng10 Сила: 58
    Гадженца Shield10 Издръжливост: 32
    Гадженца Brain10 Интелигентност: 72
    Гадженца Runnin10 Ловкост: 50
    Гадженца Magic-10 Магия: 44
    Гадженца Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : Гадженца PearГадженца WatermelonГадженца MangoГадженца SapphireГадженца EmeraldГадженца AppleГадженца ChocolateГадженца CinnamonГадженца TomatoГадженца CabbageГадженца RubyГадженца BaconГадженца HoneyГадженца TuttifruttiГадженца Cabbage 

    Гадженца

    Писане by Исмаил Колимечков Чет Юли 13, 2023 2:45 pm


    Писмото не беше кой знае колко голямо. Може би затова, когато Рея го беше притиснала към малките си ръчички нищо не беше последвало ... в първия момент. В следващия листа харпия беше изригнал в конфети и цветен прашец, който беше избукнал право в лицето на гъркинята, а огромната сова, която беше донесла писмото я гледаше с непокизма на птица, свикнала на всеобхватния ужас в дома на Колимечкови. Защото. Хаоса. Там. Беше. Пълен. И ако Рея Папандреус си мислеше, че къщата ѝ беше шумна, то не беше стъпвала в леговището на ....

    "Гадженце!!!! 


    Рея, прекрасна моя, разбрах, че най-безсрамно си пишеш с Вихрен, но понеже аз съм разбран мъж, ще ти кажа, че нямам против да имаш мъжки приятели. Виж само колко напредничав съм, но ако трябва да дойда на гости до Гърция, ще! Между другото, кога ще ме поканиш? Нямам търпение да посетим плажовете заедно и да се запозная със семейството ти. 


    Също така можеш да дойдеш и да се запознаеш с моето и да останеш тук за няколко дни. Имам много идеи за романтично прекарване на вечерта, мисля че ще ти харесат. Знам, че имаш нежна душа, някъде там навътре и няма нужда да се правиш на корава пред мен. Казвам ти го само, за да те успокоя. Все пак на мен можеш да ми казваш всичко.


    Инструктирал съм Немезида да изчака да ти вземе писмото. Обича пилешко и кисели краставички. 


    Нямам търпение отново да си в ръцете ми и да усетя целувките ти,
    Исмаил"

    Немезида, която изглеждаше като да може да увие крака си около китката на Рея я погледна студено и щракна с клюн. Прозорецът изглеждаше като да се огъва под тежестта на мутиралата сова.

    Ела Благоева, Илиян Георгиев, Люба Бюлбулева, Илияна Георгиева, Рея Папандреус, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Рея Папандреус
    Рея Папандреус
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Гадженца Coin10 105
    Ниво : Гадженца Untitl40
    Статистики :
    Гадженца Streng10 Сила: 26
    Гадженца Shield10 Издръжливост: 24
    Гадженца Brain10 Интелигентност: 22
    Гадженца Runnin10 Ловкост: 18
    Гадженца Magic-10 Магия: 42
    Гадженца Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : Гадженца SapphireГадженца BaconГадженца AppleГадженца ChocolateГадженца Emerald 

    Re: Гадженца

    Писане by Рея Папандреус Съб Юли 15, 2023 3:45 pm


    Гръм!
    Чу се гръм, когато изригнаха конфетите.
    Рея започна звучно да кашля и да маха пред лицето си. Изправи се рязко и като слепец започна да прави неориентирани кръгове из стаята си, докато прашеца и конфетите бавно, без да си дават зор, се приземяваха на земята.
    - Какъв беше този шум?! - врата се отворя с ряз и майка ѝ влетя. Жената се стъписа, пое си въздух и: - ДА Я ОПРАВИШ ТАЯ БЪРКОТИЯ, ВЕДНАГА!
    Немезида извика.
    - Какво е това пиле?! Ще сложа решетки на този прозорец!
    Немезида изкрещя заплашително, разпери криле и Рея, която бе успяла да отвори едното си око, видя как това животно замаха яростно, гледайки писмото. Момичето побърза да го вдигне и плъзна погледна си по хартията, докато майка ѝ бръщолевеше някакви заплахи за телефон, банята и решетки. Очите стигнаха до последното и птицата, все едно го бе видяла, когато изграчи още веднъж и размаха криле готова да се спусне към другото по-шумно същество в стаята освен собствената си особа.
    - КИСЕЛИ КРАСТАВИЧКИ! - извика Рея и побърза да изкара майка си от стаята, затръшна вратата и на бегом слезе до кухнята.

    Няколко кисели краставички по-късно, една по-мила птица и майка, която спря да крещи, защото стаята вече бе чиста, гъркинята уморено се стовари на стола пред бюрото си. Прочете писмото отново и се опита яростно да смачка листа, когато гласът на совата я прониза.
    - Ъгх. Ще му напиша отговор. Окей?
    Изпитателният поглед на птицата малко напомняше на преподавателят по ЗсЧИ в Мунгав и Рея преглътна ненавистта си. Взе покорно един химикал, и докато совешките очи не я изпускаха нито за секунда, започна да пише:

    "Не ми изпращай повече такива щуротии!!! Задръстиха ни прахосмукачката и майка ми ми врещя на главата около час. За малко да се сбият с птицата ти."

    Немизда крякна. 
    - Абе ти да не можеш да четеш?!
    Дълбок совешки поглед.
    - Ужас.

    "Немезида щеше да спечели със сигурност.

    Няма къде да те настаня. Благодаря, че се самопокани.
    Няма как и да ти дойда на гости, защото родителите ми са доста .... строги. Така че не.

    Но ако ме поканиш на вечеря, докато сме в Мунгав, бих приела."

    Рея се замисли за момент дали това наистина бе така. Ама що пък да не? Безплатна вечеря, малко приказки, ако толкова не можеше да го трае, което не бе изцяло вярно, щеше да го набие и да си тръгне просто.

    "Не бих казала, че ми липсваш, че искам да съм ти в ръцете, но ще се радвам да те видя. Май.
    Май като вероятно, не като май месец.

    Надявам се всичко да е наред при теб."

    Чувстваше се неловко през цялото време. За това и не препрочете написаното. Набута го набързо в един плик, който се опита да го подаде на Немезида. Тя директно го гръбна, разпери криле, излетя и им остави за подарък малко курешки по колата на Адонис.
    Дано бащата на Рея не свържеше двете събития.

    Ела Благоева, Исмаил Колимечков, Люба Бюлбулева, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Исмаил Колимечков
    Исмаил Колимечков
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Гадженца Coin10 19
    Ниво : Гадженца Untitl41
    Статистики :
    Гадженца Streng10 Сила: 58
    Гадженца Shield10 Издръжливост: 32
    Гадженца Brain10 Интелигентност: 72
    Гадженца Runnin10 Ловкост: 50
    Гадженца Magic-10 Магия: 44
    Гадженца Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : Гадженца PearГадженца WatermelonГадженца MangoГадженца SapphireГадженца EmeraldГадженца AppleГадженца ChocolateГадженца CinnamonГадженца TomatoГадженца CabbageГадженца RubyГадженца BaconГадженца HoneyГадженца TuttifruttiГадженца Cabbage 

    Re: Гадженца

    Писане by Исмаил Колимечков Сря Юли 19, 2023 10:38 am


    *опитваме се да довършим темата с Рея, така че....

    След няколко дни, дни които по-скоро изглеждаха като да не получи ново писмо от Исмаил, на прозореца на Рея отново беше кацнала Немезиада. Совата този път беше дошла през деня и нищо чудно. В огромните си ноктенца стискаше нещо, което приличаше на не-особено мини пакет. Совата погледна на кръв сестрата на папандреус и я отказа от всякакви докосвания. Даже совата изглеждаше готова да нанесе тежки телесни повреди на някой член на семеиство Папандреус, но в момента, в който Рея ѝ подаде ръка, Немезида се отърси господарствено и отстъпи от големия пакет.

    А какво имаше вътре. Не беше тежко, но щом Рея го отвори отвътре имаше добре пакетирани два буркана с мед, и един пакет с билки. 

    "Мила моя,


    Неприятно ми е да чуя за строгостта на родителите ти. Не мога да съм там, за да ти дам прегръдка, все още, но това, което мога да направя е в този малък подарък от мен.
    Медът е магически, и работи и над мъгъли. Използвай го за палачинки, рецептата съм я сложил отстрани на меда. Има единствено успокойтелни действия - за болка и за по-добър сън. Надявам се да помогне.
    Оставил съм ти и билков микс. Малко ми трябваше време да нацеля правилната мярка. Става за студен чай и с меда ще е супер! Не, не съм слагал от моите неща, това си е природен букет и е специално за теб. Кажи ми дали ти е подействало? 


    При мен всичко е наред. Много е сладко, че попита. И разбира се, че Немезида ще спечели, поредната жена, с която не искам да се сбия.


    С мно'о л'бов, 
    Исмаил


    П.С. направих дребно заклинание и това писмо ще се самоунищожи след като минеш рази дума." 

    Изведнъж Писмото се разпадна в ръцете на Папандреус, а Немезида щракна с клюн, обърна се и отлетя. Явно този път момчето не очакваше отговор.

     + 1 т. късмет (запивам за себе си)

    Ела Благоева, Люба Бюлбулева, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Рея Папандреус
    Рея Папандреус
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Гадженца Coin10 105
    Ниво : Гадженца Untitl40
    Статистики :
    Гадженца Streng10 Сила: 26
    Гадженца Shield10 Издръжливост: 24
    Гадженца Brain10 Интелигентност: 22
    Гадженца Runnin10 Ловкост: 18
    Гадженца Magic-10 Магия: 42
    Гадженца Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : Гадженца SapphireГадженца BaconГадженца AppleГадженца ChocolateГадженца Emerald 

    Re: Гадженца

    Писане by Рея Папандреус Пон Юли 24, 2023 11:10 pm


    Рея стоеше и объркано гледаше пакета. Подарък? Добре. Харесваше подаръци. Малко странен, но пък подарък. Пусна очите си по рецептата и не звучеше като нещо сложно да направиш палачинки. Майка ѝ тогава какво постоянно се оплакваше, че не можеше да се занимава с тях уикендите. 
    - Какво е това? - Юлияна надникна над чуждото рамо и прочете написаното. - Защо някой ти е пратил рецепта за палачинки? На готвене ли ви учат в това училище.
    - Нея. Вийлите готвят. - отвърна замислено Рея и може би заради това липсваше ирония или пък "Разкарай се!" в думите ѝ.
    - Вийли? 
    - Магически същества. Сещаш ли се за самодиви?
    - Да. Баба ми е разказвала. Ама защо готвят. Те не са ли в гарата да танцуват и да омайват мъже?
    - Тези не.
    - А красиви ли са?
    - Много.
    - Няма логика.
    - Знам. - замислено отвърна Рея. Тя същото не разбираше защо тези жени ... прислугваха. Вероятно им харесваше? Или пък някой ги караше да им харесва? Беше странно и нередно и гъркинята отдавна бе отчела това.
    - А тоя пакет. От кого е?
    - Махай си, гном вмирисан. - изсъска тъмнокосата, докато пресмяташе в главата си дали има нужните продукти и как да разкара майка си и баба си от кухнята без да ѝ се мешат.
    - Гадже?
    - Не!
    - НЕгаджето?
    - Абе няма гадже, разкарай се! Отивам да правя палачинки и ако искаш да свършиш нещо сносно, отиди и направи някакви мизерия, за да ти се карат и да мога да постоя малко в кухнята.
    - А, да! И после да ме накажат и да няма за мен! Как пък не!
    - Споко, гном. Ще ти запазя.
    - Не ми викай гном, трол такъв!
    - Само това ли успя да измислиш? - лигаво изимитира Рея гласа на сестра си по театрален начин.
    - Млъквай!
    - Аре, бегай да правиш отвличаща атака. Обещавам за палачинките. - гъркинята подаде юмрукът си напред и Юлияна в този момент се усмихна. Удрянето на юмруци значеше, че са в един отбор.
    - Бягам!
    - Бягай!
    - МАМООООО!!!!! ПОМНИШ ЛИ ЧЕ ТОАЛЕТНАТА Е ЗАДРЪСТЕНА! БЕЗ ДА ИСКАМ БУТНАХ ТВОЯТА ЧЕТКА И НА БАБА ТАМ! 
    - КАКВООООООООО?! ЕЛАТУКВЕДНАГАМОМИЧЕНЦЕ!
    Юлияна се усмихна и затича по стълбите, а Рея грабна подаръка си и се спусна в кухнята, заемайки се работа. 





    Край.

    Ела Благоева and Илияна Георгиева харесват този пост.


      В момента е: Пон Май 20, 2024 12:58 pm

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!