Класната стая по Аритмантика и Древни руни се намира на първия етаж на Северната кула. Стените на помещението от пода до тавана са покрити с дъски за писане, както и с плакати, изобразяващи символи, числа и схеми. Чиновете представляват обикновени дълги маси, на които се побират по десетина души. Атмосферата е много научна и сериозна.
Преподавателят по Аритмантика и Древни руни – проф. Галатея Крачунова, е около 40-годишна, висока, стройна и доста слаба. Има къса руса коса и леко извънземно излъчване, може би до голяма степен дължащо се на интересните черти на лицето й, които все пак успяваха да изваят красиво лице. Държи се и се движи с класическата грациозност на възпитаничка на „Бобатон“, но се облича доста семпло и основно по мъгълски – черен пуловер с висока яка и тесни черни дънки или панталон. Рядко носи робите си или други украшения и аксесоари. Крачунова е много проницателна и сериозна, но си личи, че харесва преподаването и контактите с децата. Вечно им поставя предизвикателства и се опитва да ги научи да надскочат себе си.
Следва да се отбележи, че Древните руни и Аритмантиката са два отделни предмета. Те само се провеждат в една и съща стая, тъй като между тях има редица сходства.
Няколко думи за Древните руни. По този предмет учениците изучават магическите символи – кои са и как те са се ползвали за азбука, езиците и други културни форми свързани със тях. А в по-горните курсове и как биха могли да ги инкорпорират в заклинанията си или да ги ползват да прехвърлят магии върху предмети. Поради силния си теоретичен характер тази дисциплина не е много популярна сред учениците.
Аритмантиката същото не се ползва с кой знае каква популярност в „Мунгав“. За разлика от Пророкуването, „гадаенето“ по числа има по-научен корен и минават не само през базова нумерология, но и продължават развитието си застъпвайки астрология. В контраст с останалите предмети, където се случват чудеса с малко размятане на пръчка или някакви растения врещят като заклани кокошки (думи на проф. Крачунова), в тези часове заниманията напомнят повече на час по математика и могат бързо да станат скучни, за по енергични ученици. Макар и сухотата на теорията Крачунова успява да поддържа интереса на учениците си минавайки не само през стандартните математически части, но и през по интересните им практически приложения.
1. Не забравяйте, че всеки пост Ви носи 1 точка към статистиките или 10 галеона. Нужно е да се отчетете в тази тема (клик).
2. В описанието по-горе има линкове, от които можете да получите по-добра представа за някои неща.