Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
2 posters

Оранжериите

Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом

Галеони : Оранжериите - Page 2 Coin10 230
    Ниво : Оранжериите - Page 2 1311
    Статистики :
    Оранжериите - Page 2 Streng10 Сила: 74
    Оранжериите - Page 2 Shield10 Издръжливост: 86
    Оранжериите - Page 2 Brain10 Интелигентност: 90
    Оранжериите - Page 2 Runnin10 Ловкост: 90
    Оранжериите - Page 2 Magic-10 Магия: 104
    Оранжериите - Page 2 Clover10 Късмет: 72

Бобчета : Оранжериите - Page 2 ChocolateОранжериите - Page 2 SausageОранжериите - Page 2 BananaОранжериите - Page 2 DiamondОранжериите - Page 2 EmeraldОранжериите - Page 2 AppleОранжериите - Page 2 MangoОранжериите - Page 2 RubyОранжериите - Page 2 BlueberryОранжериите - Page 2 PearОранжериите - Page 2 TomatoОранжериите - Page 2 ChiliОранжериите - Page 2 SapphireОранжериите - Page 2 BaconОранжериите - Page 2 Cinnamon

Оранжериите

Писане by Ина Янакиева Чет Юли 20, 2023 12:27 am

First topic message reminder :

Поредната задача зададена от кисела вийла. Надали Ина беше единствената на която това започваше да й писва. Всеки ден имаха някакви малоумни "часове" в които учеха бойна магия и бързи реакции и това идваше в повече на малкото момиче. Днес пое отбора й бе победил и нямаше да й се налага да стои още един час там и да упражнява едно и също нещо до втръсване. Не бе държала магическата си пръчка и ползвала я толкова много за последните няколко години колкото за последните дни. Китката я болеше от всичко това,а бойната магия не бе никак по вкуса й и пацифистичната й душа.
    - Не стъпвай там! - изрече някой, когато Ина влезе в оранжерията. Затвори вратата зад себе си и веднага започна да усеща ,че й става топло. Тук температурите бяха нереално,точно като тези в София през изминалото лято.
    Погледна към краката си ,където някакво растение беше пуснало пипалата си,които дори се мърдаха. Потръпна и го прескочи,като се усмихна на предупредилото я момче.
    - Благодаря... - с нескрито любопитство го погледна ,като всъщност  за зачуди дали той е от тези "по-специалните" или редови като нея. - Аз съм Ина.
    Умираше си за човешки контакт,последните дни разговорите й с хората се свеждаха до бойните занимания и тъжна насилена вечеря. Но след като и двамата бяха тук явно спазваха нечия инструкция..
    - За какво си тук? - буквално звучеше все едно са попаднали в затвора и го пита какво е прегрешението му. Но така се и усещаше всичко..като затвор. Тя самата не знаеше какво точно ще прави,казаха й "отиваш и поглеждаш какво е написано на листчето" ,като нищо можеше да бъде едно "ха,ха сега се върни обратно" . Но не бързаше и да погледне листчето,смяташе да се скатае поне още малко ,което не бе в природата й..,но и военни режими с луди лелички също не беше.

@Исмаил Колимечков

Ела Благоева, Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом

Статистики :

Бобчета : Оранжериите - Page 2 ChocolateОранжериите - Page 2 SausageОранжериите - Page 2 BananaОранжериите - Page 2 DiamondОранжериите - Page 2 EmeraldОранжериите - Page 2 AppleОранжериите - Page 2 MangoОранжериите - Page 2 RubyОранжериите - Page 2 BlueberryОранжериите - Page 2 PearОранжериите - Page 2 TomatoОранжериите - Page 2 ChiliОранжериите - Page 2 SapphireОранжериите - Page 2 BaconОранжериите - Page 2 Cinnamon

Re: Оранжериите

Писане by Ина Янакиева Пет Юли 28, 2023 1:27 am

Ина гледаше целият "магически трик" с медальона с любопитство и почти не можеше да го повярва. Нима те наистина бяха открили начин да неутрализират медальоните и тяхната проследяваща функция? Нима точно той бе успял? Все още не можеше да го повярва, но изрече едно едва доловимо "благодаря" и сложи медальона обратно на шията си и го скри под блузата си.

- Чакай, чакай...  Успокой се малко! - прекъсна го тя, като осъзна, че дори и тя да бе емоционалната и премислящата наоколо, то той май бе двойно повече. Беше си въобразил драма, там където нямаше такава.
    Да удари? Че защо... Ина вдигна ръка и докосна бузата му и я погали леко след което поклати глава и му се усмихна приятелски, след което спря да го докосва.
    - Не съм такъв човек. Насилието не ми е присъщо. И не виждам причина да те удрям. Ти бе готов да предпазиш приятелите си и каузата, разбираемо. Съмняваше се в мен... сигурно и аз бих се съмнявала в себе си, ако просто ей така се поява на това място с тъпа задача казвайки, че е от вийла... каквато и си беше. - добави все пак в своя защита. - И не ти ме накара да се разплача Исмаил.. беше въпросът... все пак смъртта не е приятна тема, а ти нямаше как да знаеш, че това ще бъде част от моят отговор. Като тези сълзи бяха моята реакция относно приятелите ми, или по - скоро приятелите ни, защото споделяме една голяма част общи такива. Емоционален човек съм, реагирам така... това не е нещо, което е твоя вина. Реално е изцяло моя защото не мога да контролирам емоциите си,а трябва. Особено в ситуации като тези. А всички.. всички сме на пределите си вече с този режим.

Беше започнала такъв монолог, че от нея той нямаше време да каже нищо. Но беше изключително важно да покаже и изкаже своята гледна точка. Защото започваше да се чувства виновна,че бе предизвикала такива емоции у него, които няма общо с действителността... в нейните очи. И беше важно двамата да бъдат на една честота, ако искаха да имат нормален разговор. Може би дори забавен такъв, точно като в самото начало.
    - Не си ми посегнал... просто леко ме притисна, но както казах - това бе нормална реакция, като се има предвид, че за теб аз съм непознат. Ти не си чувал за мен, но ... аз съм чувала за теб. Може би и затова си позволих някои своеволия, извинявай за което.

Люба Бюлбулева харесва този пост.

Исмаил Колимечков
    Исмаил Колимечков
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом

Галеони : Оранжериите - Page 2 Coin10 19
    Ниво : Оранжериите - Page 2 Untitl41
    Статистики :
    Оранжериите - Page 2 Streng10 Сила: 58
    Оранжериите - Page 2 Shield10 Издръжливост: 32
    Оранжериите - Page 2 Brain10 Интелигентност: 72
    Оранжериите - Page 2 Runnin10 Ловкост: 50
    Оранжериите - Page 2 Magic-10 Магия: 44
    Оранжериите - Page 2 Clover10 Късмет: 22

Бобчета : Оранжериите - Page 2 PearОранжериите - Page 2 WatermelonОранжериите - Page 2 MangoОранжериите - Page 2 SapphireОранжериите - Page 2 EmeraldОранжериите - Page 2 AppleОранжериите - Page 2 ChocolateОранжериите - Page 2 CinnamonОранжериите - Page 2 TomatoОранжериите - Page 2 CabbageОранжериите - Page 2 RubyОранжериите - Page 2 BaconОранжериите - Page 2 HoneyОранжериите - Page 2 TuttifruttiОранжериите - Page 2 Cabbage 

Писане by Исмаил Колимечков Пет Юли 28, 2023 7:14 pm

- Никога не се извинявай за емоциите си. - усмихна ѝ се внимателно Исмаил след цялото обяснение на момичето. Вече стоеше по-спокоен около нея. Лошото усещане във въздуха си беше тръгнало като прогонена оса и момчето усещаше, че диша една идея по-спокойно. Беше я накарал да се разплаче, и това щеше да остане в съзнанието му, но се радваше, че не е нанесал перманентни щети върху нея. Нещо, което нямаше как да е сигурен, докато Ина сама не го беше казала. Всичко това. Усмихна ѝ се и поклати глава.

- Само да спомена, че така или иначе скорпиончетата сте непоклатими.. осообено, ако искате нещо. - подхили се леко и повдигна рамене. - Или може би трябва да каже, че се спряваш невероятно добре като си притисната?

Изкара втора цигара и я постави между устните си. Запали я внимателно с кибрит и Ина забеляза как прибра боклука обратно в кутията и обратно в задния джоб. 

- И какво си чувала за мен? - присти очи той леко и сви устните си правейки едно димно кръгче. Усмихна ѝ се, защото забелязваше, че и тя самата беше почнала да се отпуска. - Това сигурно бяха поне три коментра, за които искам да знам. Първо ... мислеше, че щях да кажа "Осмелявам се?", че съм човек на действието... или имаш желание за определено действие... - след това я посочи с пръст и поклати глава. - Изчерви се. Тц, тц, скорпионче, нима имаш мръсни помисли към мен и искаш да ги причиня на теб?   

Засмука още веднъж от цигарата си, а от учите му проблеснаха пагубни пламъчета. 
     - Сега да не кажеш, че греша? Нима не си казахме, че ще си казваме истината, след като си част от нашата група?

Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева and Ина Янакиева харесват този пост.

Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом

Статистики :

Писане by Ина Янакиева Пет Юли 28, 2023 8:13 pm

Думите му я караха да се изчервява все повече и повече. Очите й леко се разшириха и тя опита да каже нещо, но след това затвори уста. Исмаил я беше накарал да си глътне граматиката с шегичките си.
    -  С риск да те разочаровам и нараня мъжкото ти его.. грешиш... определено грешиш. - подметна тихичко Ина и докосна червената си буза, сигурно приличаше на домат! Нямаше никаква основателна причина той да й влияе по този начин, но уви червеше се и се притесняваше. - Относно действия... ще те разочаровам, но такива неща... с теб не са ми в главата.  Пък от това, което съм чувала... не си само човек на действието. Човек си и на думите... имаш този чар да опишеш нещата от красивата им страна. Да привлечен женското внимание..., а може би не само женското.
    И по някаква причина се изкикоти, струваше й се нереално. Особено след като знаеше с какви въздишки бе описван той от нейните приятелки. Нямаше нужда и тя да влиза в тази част от групата им.
    - Сега ти си този с много въпроси, Исмаиле. Но... понеже съм добро скорпионче ти отговарям на почти всичките... макар и не за всички да получаваш отговора който желаеш. Чувала съм мнооого неща. И в същото време явно не достатъчно. Но общо взето ,че си един такъв... красивичък и умничък. И с добри танцови умения.
    Повдигна вежди за момент предизвикателно сякаш да го подразни. Но не искаше да споделя твърде много от онова, което Ари и Люба бяха казали, не би било коректно от нейна страна, все пак тайните си бяха тайни.
    - Казваме си истината, но някои неща... си остават тайна. Следващ въпрос? - отметна няколко кичура коса назад и леко нервно се заигра с пръстите си, като по - скоро се притесняваше какви неудобни въпроси би й задал той. Но лицето й бе възстановило нормалният си цвят. Една обаче забавна мисъл пробяга през съзнанието й, което всъщност и бе причина да се притеснява - той изглежда също като Люба бе опериран от чувството за срам.

Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

Исмаил Колимечков
    Исмаил Колимечков
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом

Галеони : Оранжериите - Page 2 Coin10 19
    Ниво : Оранжериите - Page 2 Untitl41
    Статистики :
    Оранжериите - Page 2 Streng10 Сила: 58
    Оранжериите - Page 2 Shield10 Издръжливост: 32
    Оранжериите - Page 2 Brain10 Интелигентност: 72
    Оранжериите - Page 2 Runnin10 Ловкост: 50
    Оранжериите - Page 2 Magic-10 Магия: 44
    Оранжериите - Page 2 Clover10 Късмет: 22

Бобчета : Оранжериите - Page 2 PearОранжериите - Page 2 WatermelonОранжериите - Page 2 MangoОранжериите - Page 2 SapphireОранжериите - Page 2 EmeraldОранжериите - Page 2 AppleОранжериите - Page 2 ChocolateОранжериите - Page 2 CinnamonОранжериите - Page 2 TomatoОранжериите - Page 2 CabbageОранжериите - Page 2 RubyОранжериите - Page 2 BaconОранжериите - Page 2 HoneyОранжериите - Page 2 TuttifruttiОранжериите - Page 2 Cabbage 

Писане by Исмаил Колимечков Пет Юли 28, 2023 10:53 pm

Исмаил изтегли една дълга дръпка от цигарата си. Подсмихна се, когато тя самата се изкикоти и издиша дима на свой ред.

Оранжериите - Page 2 Tumblr_inline_pm0iz8HzUp1s5z4l1_1280

- Е, след като съм красивичък, умничък и танцувален, значи всичко е наред. 

Обърна гръб на Ина и се завъртя към една от саксиите, задържа се за миг, оглеждаше, докато не клекна до саксията и не разрови внимателно пръстта, без да бърза. 

- С това CV мислиш ли, че ще ме наемат някъде? - продължи Исмаил. Не беше ли питала Ина за следващия въпрос все пак. - А може би трябва да добавиш и градинарство. 

Изправи се от саксията и се насочи обратно към момичето. Внимателно разтвори длани там имаше пет бобчета. Малки и зеленки в малко пръст. 

- Ако те помолят да ги поставиш някъде, засъди ги на сенчесто място, ако просто ги искат, за да се правят на интересни ми ги върни, за да оцелеят. Дяволска плетка е. - усмихна се Исмаил повече на бобчетата, отколкото на момичето. - Е, понеже нямам повече въпроси към теб и реално имам работа, си свободна. Дойде така или иначе само за медальона, нали? 

Люба Бюлбулева and Ина Янакиева харесват този пост.

Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом

Статистики :

Писане by Ина Янакиева Съб Юли 29, 2023 12:04 am

- С това CV ще те вземат навсякъде. Градинар е чудесен бонус към другите изброени. - каза тя с усмивка и пое бобчетата то него. Имаше нещо толкова очарователно в него, когато се грижеше за цветята, до сега не го бе забелязала. Това го правеше... спокоен и щастлив.
    - Ще се погрижа да са добре. И, ако трябва да те намеря... ще знам къде да го направя. - най - сетне слезе от масата и изчисти дрехите си, като внимателно държеше бобчетата, не искаше да ги нарани по някакъв начин. А и не искаше да са в близка опасност до катерицата  в джоба й, защото тогава със сигурност Исмаил нямаше да е щастлив, всъщност можеше и да получи инфаркт, ако те бяха изядени от малката животинка.
    Чудеше се какво да каже на Исмаил, усещаше сякаш трябва да му каже още нещо. Двамата бяха ли все пак на приятелска вълна или неутрална такава? Със сигурност поне не се заплашваха повече, което бе добър знак.
    - Дойдох за това..., но това с медальона бе добре дошло също. Благодаря... и предполагам ще те виждам наоколо. - дали с компания или не, не се знаеше. Но сигурно щяха да се сблъскат отново, училището не бе толкова голямо. - Пък, ако имаш нужда от другарче за да се занимаваш с растенията тук... ще ударя едно рамо. Няма да лъжа,че животните са ми малко по - интересни, но и тези тук имат своя чар, като живи същества. Ще те оставя да работиш... беше ми приятно.
    И всъщност наистина й беше приятно, беше приятно да можеш да поговориш с някого откровено, но май чувствата й му бяха дошли в повече, пък и началото на разговора им бе трудничко..
    Ина се изниза от оранжериите и тръгна обратно към вийлата на която трябваше да занесе бобчетата, като на лицето й имаше лека усмивка.

Край.

Люба Бюлбулева харесва този пост.

В момента е: Нед Юли 21, 2024 6:58 am

Присъедини се към нашия Дискорд сървър!